PGE Narodowy

Mogilska Office już z wiechą

|
Mogilska Office
Mogilska Office, mat. prasowe
Konstrukcja budynku biurowego zlokalizowanego przy ul. Mogilskiej 43 osiągnęła swoją maksymalną wysokość, co uczczono tradycyjnie uroczystym zawieszeniem wiechy. Zakończenie prac budowlanych zostało zaplanowane na koniec I kw. 2019 r.

 

Warimpex jest spółką dewelopersko-inwestycyjną z siedzibą w Wiedniu. Jej działalność skupia się głównie na budowie oraz prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej. Dzięki połączeniu działalności deweloperskiej z zarządzaniem aktywami Warimpex uważa się za hybrydową spółkę nieruchomościową, realizującą projekty samodzielnie do chwili, w której w wyniku sprzedaży możliwe jest uzyskanie ich najwyższej wartości dodanej.

Na krakowskim rynku nieruchomości komercyjnych firma działa już od 2007 r. Wówczas spółka oddała do użytkowania hotel andel’s Kraków (aktualnie Vienna House Andel's Cracow). Warimpex nadal planuje realizować swoje kolejne inwestycje deweloperskie w Krakowie.


Mogilska Office jest nowoczesnym obiektem biurowy klasy A. Budynek spełnia wysokie standardy ekologiczne, a w chwili obecnej posiada już certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Na parterze biurowca zlokalizowana zostanie część handlowo-usługowa. Budowa obiektu rozpoczęła się w III kw. 2017 r. Podczas uroczystości zawieszania wiechy inwestor z dumą podkreślał, że samo powstanie konstrukcji budynku i podniesienie jej do 9 kondygnacji trwało 11 miesięcy, co jest zawrotnym tempem. Powierzchnia całkowita projektu będzie obejmować 12 000 mkw., a na 2 poziomach podziemnego parkingu znajdzie się miejsce dla 210 aut oraz miejsca postojowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów.

W projekcie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań budowlanych, które zagwarantują wysoki standard budynku. Przeszklenia zapewnią doświetlenie biur, a wydajny system klimatyzacji utrzyma właściwą temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Dodatkowym atutem biurowca Mogilska Office są zielone balkony i tarasy dostępne z poziomu biur.


Oprócz budynku Mogilska Office, firma Warimpex przygotowuje też budowę biurowca Chopin Office, położonego obok hotelu Chopin, w którym będzie ok. 21 000 mkw. powierzchni dostępnych do wynajęcia. Spółka planuje też kolejne inwestycje w Krakowie.

Kraków to nie tylko wspaniała tradycja, kultura i historyczna zabudowa. Stolica Małopolski to także prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy, który przyciąga inwestorów. Według rankingu firmy Tholons Kraków jest najlepszym w Europie miastem dla rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu, a miasto przyciąga też firmy z branż technologicznej czy finansowej, a także innowacyjne startupy. Wszystkie one potrzebują nowoczesnej przestrzeni biurowej. Odpowiadamy na ich potrzeby, wspierając rozwój gospodarczy miasta, za pomocą wysokiej klasy inwestycji deweloperskich, takich jak Mogilska Office czy Chopin Office – mówił Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex.

 

Poza Krakowem, w październiku tego roku Warimpex oficjalnie otworzył biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi, a w 2019 r. deweloper planuje rozpoczęcie budowy kompleksu wielofunkcyjnych nieruchomości komercyjnych w Białymstoku. Oprócz tego, firma posiada lub zarządza nieruchomościami hotelowymi, m. in. hotelem InterContinental zlokalizowanym w centrum Warszawy.


Warimpex podpisał już umowę na wynajem większości przestrzeni biurowej w budynku Mogilska Office, między innymi z renomowaną firmą inżynieryjno-budowlaną Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A. Do wynajęcia pozostaje dostępne ok. 40% powierzchni.


3.0
Napisz pierwszy komentarz