EKO Nowe drzewo za każdy 1000 mkw. powierzchni

|
Park Rozwoju
Park Rozwoju
Właściciel Parku Rozwoju, zlokalizowanego w biznesowej strefie warszawskiego Mokotowa, zasadził 11 nowych drzew w pobliżu swojego kompleksu biurowego. Firma przedsięwzięła nową strategię, w której zadeklarowała, że za każde wynajęte 1000 mkw. powierzchni posadzi 1 drzewo.

Park Rozwoju jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A, wybudowanym w okolicy Biznesowego Mokotowa przy ul. Konstruktorskiej 12, dlatego największe korporacje postanowiły umieścić w nim swoje siedziby. Jego łączna powierzchnia  wynosi 31 000 mkw. powierzchni.


Wierzymy, że przyjazne otoczenie i ekologiczne podejście do budownictwa to przyszłość rynku biurowego. Dlatego także w naszych budynkach stawiamy na zielone rozwiązania – Park Rozwoju posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, który jest obecnie najwyżej cenionym proekologicznym systemem oceny budynków niemieszkalnych w Europie  – komentowała Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP.


Spółka EPP, inwestująca w sektorze nieruchomości komercyjnych na terenie całej Polski, zobowiązała się do sadzenia 1 nowego drzewa za każde wynajęte 1000 mkw. powierzchni. Inwestor chce bowiem stworzyć w tym miejscu zieloną okolicę przyjazną pracownikom. Posadzenie 11 drzew było możliwe dzięki przedłużeniu umów najmu z firmami Schneider i Ericsson.

Chcemy aby Park Rozwoju był prawdziwie zielonym zakątkiem na mapie Biznesowego Mokotowa – idealnym miejscem do pracy i odpoczynku. Dobre samopoczucie pracowników naszego kompleksu jest dla nas priorytetem, stąd najbliższe sąsiedztwo budynku, a także jego wewnętrzne dziedzińce są pełne zieleni, która zaprasza do spędzenia wolnych chwil w jej otoczeniu. Dodatkowo podjęliśmy zobowiązanie wobec naszych najemców, że zasadzimy drzewo za każde wynajęte 1000 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki przedłużeniu podpisaniu umów najmu z firmami Schneider i Ericsson, zasadziliśmy wspólnie aż 11 drzew. Jestem pewna, że w przyszłości będziemy mogli posadzić ich jeszcze więcej – powiedziała Sylwia Piechnik.

Zasadzenie drzew jest również powiązane z realizacją parku linearnego, który wykonał Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Bardzo często to właśnie drzewa tworzą miejsca, w których mieszkańcy mogą odpocząć od trudów dnia codziennego, znaleźć wytchnienie i odprężyć się wśród natury. Każde kolejne posadzone drzewo niesie ze sobą dużą porcję pozytywnej energii dla przestrzeni, w której się pojawia – dodał Marek Piwowarski, Dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz