Assa Abloy

Fiński coworking wkracza do Polski

|
Plac Zawiszy w Warszawie
Plac Zawiszy w Warszawie
Sieć przestrzeni coworkingowych UMA Workspace niebawem wejdzie na polski rynek. Fiński Technopolis ma bowiem otworzyć swoje pierwsze w Polsce biuro w powstającym właśnie biurowcu Chmielna 89 w Warszawie.

UMA Workspace jest siecią przestrzeni coworkingowych współpracujących z Technopolis. Firma oferuje rozwiązania dla małych i dużych firm zlokalizowanych w regionie Nordyckim i Bałtyckim. Oprócz siedzib ulokowanych w centralnej części Helsinek, Sztokholmu i Kopenhagi, obiekty UMA znajdują się również w kampusach firmy Technopolis mieszczących się Finlandii, Estonii, Rosji i na Litwie. Technopolis jest natomiast ekspertem w zakresie przestrzeni co-workingowych. Oferuje biura i przestrzenie tego typu oraz pełny zakres powiązanych z nimi usług ‒ począwszy od projektowania danej lokalizacji, poprzez organizację bankietów i spotkań, aż po usługi restauracyjne i firm sprzątających. W siedemnastu kampusach mieszczą się siedziby 1600 firm zatrudniających aż 50 tys. pracowników w sześciu krajach nordyckich i regionie Morza Bałtyckiego.

Pierwszy polski oddział firmy UMA Workspace zostanie usytuowany w powstającym aktualnie warszawskim biurowcu Chmielna 89. Biurowiec ma zostać oddany do użytku pod koniec 2019 r.


Pierwszy polski oddział UMA Workspace będzie mieścił się w budowanym aktualnie biurowcu Chmielna 89, w okolicach Placu Zawiszy. Oddanie inwestycji zaplanowano na przełom września i października 2019 r.. Rozwój sieci UMA w Polsce rozpoczyna się na dobre, planujemy stałe wzrosty. Cieszymy się, że będziemy rozwijać nasz biznes na tak dynamicznie wzrastającym rynku warszawskim o międzynarodowym charakterze. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne, dopasowane do różnych potrzeb osób i specyfiki działalności i przestrzenie do pracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wejścia na tutejszy rynek – podkreśla Keith Silverang, CEO of Technopolis.


Polska dopiero rozpoczyna rozwój przestrzeni co-workingowych, jednak według najnowszych raportów jest bardzo  atrakcyjnym i rozwijającym się rynkiem posiadającym więcej zalet niż wad. Potencjał tego typu rozwiązań został przedstawiony w raporcie Coworking w Polsce 2018, a także w badaniu przeprowadzonym w ramach Global Coworking Survey 2018, w którym ponad 70 proc. ankietowanych stwierdziło, że po dołączeniu do przestrzeni coworkingowej ich kreatywność wzrosła, a ponad połowa, że podniosła się jakość ich pracy. Doceniono również możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z przedstawicielami różnych branży.


Polski rynek jest dla nas bardzo atrakcyjny ze swoim szybkim tempem rozwoju. Start-upy, jak i firmy obecne na rynku od wielu lat poszukują nowoczesnych i wysokiej jakości biur. I takie oferuje polskim przedsiębiorcom UMA Workspace, zapewniając profesjonalne środowisko pracy zaprojektowane zgodnie z nordyckimi ideałamiinspirujące, nowoczesne i funkcjonalne biura,  przeznaczone są do różnego rodzaju zadań – mówi Niko Pulli, Technopolis’ Service Director.


0.0
Napisz pierwszy komentarz