Interbiuro - duży

Polska z rekordem i dobrymi prognozami ekspertów

|
John Palmer, Savills Polska
John Palmer, Savills Polska
W 2018 r. wolumen transakcji na budynki komercyjne w naszym kraju wyniósł przeszło 7,2 mld euro. Eksperci prognozują utrzymanie dobrej koniunktury w 2019 r.

W sprzedaży nieruchomości przemysłowych i magazynowych odnotowano trzykrotny wzrost w porównaniu z 2017 r., a notowania ich obrotów sięgnęły kwoty 1,84 mld euro.

Eksperci firmy doradczej Savills przekonują, że jest to wynik dobrej lokalizacji Polski względem innych krajów, prężnie działającego sektora gospodarki rynkowej oraz rokowań na długotrwałe wzrosty kapitału. Nieruchomości magazynowe stają się najbardziej pożądaną klasą aktywów na całym świecie, ale rozwojowi tego sektora w Polsce sprzyja wyjątkowo dobra kondycja rynku – podsumował John Palmer, dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Savills Polska.

 

Według prognoz przegotowanych przez spółkę, pod koniec 2019 r. Polska powinna odnotować wzrost wolumenu umów finansowych z największymi inwestorami zagranicznymi, powyżej średniej 5-letniej. Tym samym nasz kraj jest brany pod uwagę na rynku nieruchomości, obok kręgu Centralnych Obszarów Biznesowych, wraz z Hiszpanią, Belgią, Irlandią, Danią i Włochami.

 

Oprócz obiektów logistycznych, wysoką pozycję na liście życzeń inwestorów będą zajmowały w tym roku także nieruchomości wielorodzinne w największych miastach charakteryzujących się dobrymi wskaźnikami demograficznymi – powiedział Mike Barnes z działu badań rynków europejskich w Savills, Associate. Oznacza to, że liczba lokowania kapitału w sektor mieszkaniowy będzie niemal równa aktywności finansowej w dziale nieruchomości biurowych.

Kompletny wolumen transakcji na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych za rok 2019 może wynieść nawet 230 mld euro.

 


0.0
Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra