Interbiuro - duży

JLL wyłącznym agentem w Airport City Gdańsk

|
Airport City Gdańsk, wiz. materiały prasowe
Airport City Gdańsk, wiz. materiały prasowe
Firma doradcza JLL będzie odpowiadać za komercjalizację Airport City Gdańsk – inwestycji, która powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

To pierwszy w Polsce projekt, który na tak dużą skalę będzie realizowany przy lotnisku. Budowa kompleksu ma rozpocząć się jeszcze przed końcem 2019 r. W ramach inwestycji powstanie 7 budynków biurowo-usługowych z dodatkową przestrzenią gastronomiczną i hotelową. W pierwszej kolejności zostanie zrealizowany biurowiec Alpha, który dostarczy na gdański rynek lokali komercyjnych 8500 mkw. powierzchni najmu. Docelowo kompleks będzie składał się także z obiektów: Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot i Golf, których nazwy są inspirowane alfabetem lotniczym. Łączna powierzchnia Airport City Gdańsk wyniesie ok. 120 000 mkw.

 

Jako jedną z zalet inwestycji firma JLL wymienia wyższy niż w standardowych lokalizacjach współczynnik miejsc parkingowych. Z perspektywy najemców ważne będzie także skomunikowanie m.in. z obwodnicą Trójmiasta, autostradą A1 oraz stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Airport City Gdańsk to ciekawa alternatywa dla kompleksów biurowych mieszczących się w centrum miasta. Jest to idealnie rozwiązanie dla firm o ogólnopolskim lub międzynarodowym zasięgu, dla których bliskość portu lotniczego o bardzo rozwiniętej sieci połączeń jest dużym udogodnieniem – komentuje Marcin Faleńczyk, Dyrektor biura JLL w Trójmieście

Harmonogram inwestycji zakłada, że I etap zostanie ukończony w III kw. 2021 r.

Aby zminimalizować ryzyka związane z realizacją kompleksu, stawiamy na sprawdzone firmy o międzynarodowej renomie. JLL ma bardzo bogate doświadczenie w wynajmie powierzchni komercyjnych i jest jedną z największych firm świadczących tego typu usługi na świecie, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę – dodaje Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego w Gdańsku.


0.0
Tagi: JLL
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra