PGE Narodowy

Szczeciński Posejdon pod zarządem firmy Savills

|
Szczeciński Posejdon, źródło: materiały prasowe partnera
Szczeciński Posejdon, źródło: materiały prasowe partnera
Kompleks Posejdon, warty 350 mln zł, trafił pod zarząd firmy doradczej Savills. Kolejni najemcy przestrzeni biurowych wprowadzają się do budynku.

Posejdon nowym symbolem Szczecina

Posejdon to obiekt powstały w wyniku rewitalizacji powojennego domu towarowego. Stanowi największy w Szczecinie kompleks biurowo-konferencyjno-hotelowy (mixed-use). Znajduje się przy al. Niepodległości. Atutem nieruchomości jest dobra dostępność komunikacyjna, lokalizacja oraz zastosowanie nowoczesnych technologii. W garażu podziemnym znalazło się 299 miejsc parkingowych. Obiekt został wyposażony w ogólnodostępne patio z największą w kraju zieloną ścianą – 150 mkw. Porastają ją specjalnie dobrane rośliny, które dodatkowo ozdabiają wnętrze budynku, podkreślając innowacyjność zastosowanych rozwiązań.

 

Nowoczesny kompleks Posejdon w Szczecinie

Posejdon to kompleks, który został utrzymany w duchu nowoczesności i ekologii. Wewnątrz znalazło się ponad 18 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy AA, prawie 5 tys. mkw. przestrzeni handlowo-usługowej oraz dwa hotele sieci Marriott. Na gości czekać będzie 255 pokoi w czterogwiazdkowym Courtyard oraz trzygwiazdkowym Moxy. Ponadto Posejdon oferować będzie butiki marek, które dotychczas nieobecne były w Szczecinie. Warto także wspomnieć o nowoczesnym i największym w mieście centrum kongresowym dla blisko 1000 gości – w 6 salach konferencyjno-bankietowych.

Dotychczas otwarto część biurową i handlową ze sklepami. Natomiast część hotelowa ma być dostępna dla gości w II połowie 2020 roku. Planowane jest udostępnienie tarasu widokowego, który znajduje się na 35. piętrze – z podniebnym barem na dachu obiektu. Do dyspozycji odwiedzającym ma być oddane 290 mkw.

 

Energooszczędny budynek Posejdona

Deweloper zatroszczył się również o to, aby kompleks odznaczał się niskim zużyciem energii (NZEB – Nearly Zero Emission Building). Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło na spełnienie wchodzących w życie w 2021 roku restrykcyjnych norm dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Obiekt wykorzystuje dwa własne źródła energii odnawialnej – geotermalne i słoneczne. Kompleks może pochwalić się certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent, co stanowi potwierdzenie spełnienia szeregu norm ekologicznych.

Obiekty mixed-use to przyjazna, zróżnicowana przestrzeń, która pełni ważną funkcję miastotwórczą. Najemcy chętnie wynajmują powierzchnię w tego typu kompleksach. Również mieszkańcy są zadowoleni z takich realizacji. Tego typu budynki są jednak wyzwaniem dla właścicieli, którzy muszą odpowiednio zarządzać zróżnicowanymi funkcjami nieruchomości.

 

Nowy zarządca biurowca

Posejdonem w Szczecinie zarządzać będzie firma Savills, która ma swym dziale zarządzania już 18 obiektów handlowych. W ostatnim czasie rozszerzyła swoją ofertę o obsługę sektora mixed-use z budynkami biurowymi, handlowymi, mieszkalnymi oraz hotelowymi.


 

 


0.0
Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz