Interbiuro - duży

Budynek Fern z pozwoleniem na budowę

|
Projekt budynku Fern w OFF Piotrkowska Center, źródło: materiały prasowe partnera
Projekt budynku Fern w OFF Piotrkowska Center, źródło: materiały prasowe partnera
Firma OPG Property Professionals, zarządzająca projektem kompleksu OFF Piotrkowska Center w Łodzi, otrzymała pozwolenie na budowę biurowca Fern.

Budynek ma wypełnić miejsce przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi na wysokości terenu dawnej fabryki Franciszka Ramischa. Projekt zakłada wybudowanie pięciopiętrowego, supernowoczesnego biurowca, należącego do kategorii A+. Z łącznej powierzchni 8 045 mkw, aż 7 624 mkw zostanie przeznaczonych pod wynajem. Mają się tam znaleźć biura i lokale użytkowe.

Projekt biurowca Fern stworzyła pracownia NOW Biuro Architektoniczne, której siedziba również mieści się na terenie OFF Piotrkowska Center. Firma ta ma na swoim koncie projekty takie jak: zespół budynków biurowych Comarch w Łodzi, kompleks dydaktyczno-sportowy Solpark w Kleszczowie, University Business Park w Łodzi, czy też położone na terenie OFF Piotrkowska Center biurowce Teal i Sepia. Ustalono, że łódzcy projektanci zajmą się nie tylko samym projektem biurowca Fern, ale również garażem wielopoziomowym, który znajdzie się na terenie tego obiektu.

Jednym z ciekawszych założeń projektu, dotyczących aranżacji przestrzeni wokół nowego budynku, ma być stworzenie specjalnej szpilkostrady. Chodzi tu o idealnie równy fragment powierzchni deptaka, z którego wygodnie i bezpiecznie będą mogły korzystać osoby starsze, z niepełnosprawnościami, rodziny z małymi dziećmi. Jednak, jak podkreśla sama nazwa, najbardziej zadowolone powinny być panie, które lubią lub z jakiegoś powodu muszą, chodzić na szpilkach. Nawierzchnia ma zostać skonstruowana w ten sposób, by jak najbardziej udogodnić im chodzenie w takich butach.


0.0
Napisz pierwszy komentarz