Giant

5 biurowców nominowanych do Property Design Awards 2022

|
Skyliner – jeden z biurowców nominowanych do Property Design Awards 2022, źródło: materiały prasowe
Skyliner – jeden z biurowców nominowanych do Property Design Awards 2022, źródło: materiały prasowe
Konkurs Property Design Awards 2022 towarzyszy 4 Design Days 2022. Nominacje do nagrody przyznano pięciu biurowcom w kategorii Bryła: biurowiec.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów komercyjnych i publicznych w kraju, a także nagrodzenie ich twórców. W tegorocznej edycji zostaną wzięte pod uwagę te, które zostały oddane do użytku do końca 2021 r.

Głosowanie potrwa do 10 stycznia 2022 r. Głosy mogą oddawać zarówno członkowie Jury plebiscytu, jak i czytelnicy portalu. Nagrody zostaną wręczone 27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Tego dnia odbędzie się tam bowiem Gala Property Design Awards 2022 – wydarzenie towarzyszące 4 Design Days 2022.

 

Obiekty nominowane w kategorii Bryła: biurowiec:

  • Skyliner w Warszawie. To jeden z najwyższych stołecznych biurowców (195 m wys.), oferujący 45 tys. mkw. pow. biurowej na 34 piętrach. Zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Wola budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Oprócz przestrzeni przeznaczonej na biura obiekt dysponuje powierzchnią handlowo-usługową oraz miejscem na działalność gastronomiczną. Ważnym atutem obiektu jest dwupoziomowy Skybar, z którego można podziwiać tętniącą życiem miejską panoramę. Co ciekawe, wysokie na 16 m lobby Skylinera to najwyższe lobby biurowe w kraju. Za projekt budynku odpowiada pracownia APA Wojciechowski.
  • Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Dzięki tej inwestycji zrewitalizowana jedną z głównych ulic miasta. Obiekt pomieści zarówno nowoczesne centrum biznesowe z biurami klasy A, jak i salę koncertową oraz studio nagrań. Budynek zaoferuje ponad 2,5 tys. mkw. wielofunkcyjnej przestrzeni, w której będą mogły odbywać się wydarzenia kulturalne oraz spotkania i konferencje. Za projektem stoi Cavatina Holding.
  • Central Point w Warszawie. Obiekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta. Zasilił stołeczny rynek biurowy pow. blisko 20 tys. mkw. W budynku zastosowano szereg rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska, jak np. bogata infrastruktura dla rowerzystów zapewniająca dedykowane stojaki, szatnie i prysznice, energooszczędne systemy oświetleniowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych czy szybkobieżne windy. Co więcej, materiały z budowy w 95 proc. zostały poddane recyklingowi. Potwierdzeniem ekologicznych intencji twórców obiektu jest przyznany obiektowi certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Biurowiec zaprojektowała pracownia Kazimierski i Ryba, Arquitectonica.
  • Część biurowa Fabryki Norblina w Warszawie. Obiekt zaoferuje ponad 65 tys. mkw. pow. użytkowe, w tym 41 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Pozostałe 24 tys. mkw. przeznaczono na działalność rozrywkową, kulturalną, handlową, usługową, gastronomiczną oraz wellness, np. kino KinoGram, targ ekologiczny BioBazar czy największa warszawska strefa gastronomiczna Food Town. Użytkownicy obiektu będą mieć do dyspozycji aż 720 miejsc parkingowych na 3 poziomach parkingu podziemnego. Za projekt budynku odpowiada pracownia PRC Architekci, Capital Park.
  • Warsaw Unit w Warszawie. To najnowsza inwestycja Ghelamco. Najwyższy w Warszawie drapacz chmur zlokalizowano w sercu biznesowego centrum stolicy. Dostarczył 57 tys. mkw. pow. biurowej, a także przestrzeń przeznaczoną na działalność usługową i gastronomiczną. Dla użytkowników obiektu przewidziano wielopoziomowy parking, który pomieści ponad 400 pojazdów, a także parking rowerowy wyposażony w szatnie i prysznice. Za projektem budynku stoi Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.

0.0
Napisz pierwszy komentarz