Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoINTER-BUD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Budynek Corius z certyfikatem LEED GOLD

Zdjęcie przedstawia obiekt Corius.
Zdjęcie przedstawia obiekt Corius.
Warszawski Corius, należący do GTC, uzyskał prestiżowy certyfikat LEED GOLD. Jest to drugi obiekt w Polsce certyfikowany w kategorii Core and Shell.

Corius jest częścią kompleksu Okęcie Business Park w Warszawie, mieszczącego się przy ul. 17 stycznia w sąsiedztwie lotniska im. Chopina. Obiekt oferuje 8 840 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jak informuje Globe Trade Center obiekt uzyskał prestiżowy certyfikat w kategorii, w której oceniane są wszystkie fazy inwestycji: od wyboru lokalizacji, planowania i projektowania po prace budowlane oraz realizację założeń projektowych.

Jak mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC:  Jestem dumny, że w skład portfolio GTC będzie od teraz wchodził tak wyjątkowy obiekt. Corius jest dopiero drugim budynkiem w Polsce, który może pochwalić się certyfikatem LEED w kategorii ”Core and Shell”. Fakt ten potwierdza, jak ogromną pracę wykonaliśmy oraz jak wysokiej klasy budynek udało nam się stworzyć.

Budynek Corius zaprojektowany został w ten sposób by jak najbardziej ograniczyć jego negatywny wpływ na środowisko naturalne. Już na etapie planowania i realizacji inwestycji należało zadbać on organizację prac zapobiegającą nadmiernej erozji gleby oraz negatywnemu wpływowi na otoczenie. Zastosowano również BMS - nowoczesny system zarządzania budynkiem umożliwiający oszczędność energii.

W obiekcie istnieje specjalna infrastruktura przeznaczona dla rowerzystów (parkingi, szatnie i prysznice dla korzystających z tego środka lokomocji). Najemcy mogą również korzystać z przystanku autobusowego, który, dzięki staraniom GTC, powstał przy kompleksie Okęcie Business Park.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra