Giant

Piotr Opałacz Opinia o: Pod kontrolą, czyli nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Nauka nie powinna stanowić pustego sloganu czy „sztuki dla sztuki”. Takie właśnie hasło przyświeca Jagiellońskiemu Centrum Innowacji, instytucji, które stawia na komercjalizację nauki oraz łączenie jej z biznesem – jako dwóch równoległych do siebie dziedzin. przeczytaj cały artykuł >

W przypadku wyboru systemów bezpieczeństwa musimy zacząć od zdefiniowania potrzeb. Jestem zwolennikiem innowacyjnych, zintegrowanych systemów, jednak budując rozwiązanie trzeba znaleźć rozsądny kompromis. Uważam, że system powinien przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo oraz ułatwić zarządzanie budynkiem. Najczęstszym błędem popełnianym przez inwestorów jest wdrażanie wyszukanych funkcjonalności, które nie będą używane. Jeżeli wizja wychodzi tylko od projektanta to istnieje ryzyko, że rozminie się ona z potrzebami użytkownika, bądź użytkownik nie będzie zdawał sobie sprawy z pełnych możliwości systemu. Świadomość inwestorów jednak wzrasta dzięki powszechnym szkoleniom organizowanym przez producentów. Często zdarza się, że inwestorzy zamawiają konsultację doświadczonych firm, aby dowiedzieć się jakie korzyści można uzyskać oraz zaplanować optymalne rozwiązanie. Takie działanie daje pewność, że dostarczone, często spersonalizowane rozwiązanie spełni wymagania użytkownika oraz zmieści się w jego budżecie.

Kompleks Life Science Park jest przykładem, gdzie inwestor posiada szeroką wiedzę i znajomość rynku. Pozwoliło mu to na konkretne zdefiniowane potrzeb, dzięki czemu otrzymał funkcjonalny system, który w pełni wykorzystuje.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz