Agrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoCity Space logoTorus logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Polska numerem jeden w sektorze outsourcingu

Poleczki Busienss Park - jeden w większych kompleksów biznesowych w Warszawie
Poleczki Busienss Park - jeden w większych kompleksów biznesowych w Warszawie
W rankingach sporządzonych przez światowe instytucje Polska zajmuje wysokie pozycje, w stosunku do innych krajów w Europie, a także na świecie, jeżeli chodzi o popularność w sektorze usług dla biznesu.

Ponad 400 centrów usług, ponad 110 000 pracowników, ponad milion metrów kwadratowych powierzchni biurowych zajętych przez firmy z sektora to liczby, które są potwierdzeniem mocnej pozycji Polski wśród najbardziej popularnych globalnych lokalizacji dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu – wynika z raportu Jones Lang LaSalle Onshore, Nearshore, Offshore: Unsure?, poświęconego możliwościom rozwoju, jakie stwarza polski rynek zagranicznym inwestorom z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który powstał we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce – ABSL oraz firmą Hays Poland.

Z danych wynika, że na Polskę przypada 3,4 proc. wszystkich globalnych miejsc pracy w sektorze outsourcingu/offshoringu. Taki wynik daje pierwsze miejsce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, drugie w Europie i szóste w perspektywie globalnej.
Międzynarodowe instytucje lokują Polskę w czołówce najbardziej atrakcyjnych dla inwestycji miejsc na świecie. Polska odniosła sukces dzięki stabilności politycznej i gospodarczej, wiarygodności biznesowej, a przede wszystkim dzięki samym Polakom – kreatywnym, innowacyjnym, świetnie wykształconym pracownikom, którzy poszukują nowych rozwiązań oraz są zaangażowani w swoją pracę. Jedne z najlepszych w Europie wyniki napływu inwestycji potwierdzają, że zagraniczne firmy darzą Polskę dużym zaufaniem
– wyjaśnia Sławomir Majman, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Sektor usług outsourcingowych w Polsce charakteryzuje tendencja wzrostowa. Zgodnie z prognozami ABSL, do końca 2013 r. liczba zatrudnionych w branży wzrośnie do 115-120 tys. osób. Cechą charakterystyczną polskiego rynku, docenianą przez zagranicznych specjalistów, jest również rozwój centrów świadczących tego typu usługi w mniejszych miastach. Wzrasta również liczba pracowników z szerokim doświadczeniem w branży, czego potwierdzeniem są dane Hays Poland, z których wynika, że ponad 30 proc. osób zatrudnionych w centrach ma ponad 5-letnie doświadczenie w sektorze. 

Argumentem przemawiającym za wyborem Polski przez zagraniczne firmy specjalizujące się w usługach outsourcingowych jest możliwość uzyskania merytorycznego wsparcia takich instytucji, jak: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, lokalnych zespołów obsługi inwestora oraz międzynarodowych firm doradczych.


0.0
Tagi: Hays Poland
Napisz pierwszy komentarz
mantra