Proton Office

Inwestorzy aktywni w sektorze biurowym

Rondo 1
Rondo 1
Podczas pierwszego kwartału 2014 r. największy udział w całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych na rynku komercyjnym w Polsce miał segment biurowy.

Podczas pierwszych trzech miesięcy 2014 r. wartość transakcji sfinalizowanych na polskim rynku nieruchomości komercyjnych wyniosła 939 mln euro, podaje JLL. Oznacza to wzrost o 47 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

 

Inwestorzy w pierwszym kwartale br. najbardziej aktywni byli w segmencie biurowym, który odpowiadał za transakcje kupna/sprzedaży nieruchomości o wartości 552 mln euro. Największą transakcją w tym okresie była sprzedaż biurowca Rondo 1 w Warszawie przez BlackRock. Nabywcą obiektu wycenionego na ok. 300 mln euro jest Deutsche Asset & Wealth Management. Inną dużą transakcją była sprzedaż warszawskiego kompleksu biurowego Lipowy Office Park przez CA Immo. Za 108 mln euro kupił go WP Carey.

 

Polski rynek inwestycyjny utrzymuje bardzo dobre tempo rozwoju, a nieruchomości komercyjne cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów – mówi Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL. Warto zauważyć, że wolumen umów kupna/sprzedaży na poziomie 939 mln euro w I kw. br. był o 47 proc. wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, w którym wartość transakcji zrealizowanych we wszystkich segmentach rynku nieruchomości komercyjnych sięgnęła 638 mln euro. Ogólne prognozy na nadchodzące miesiące są bardzo pozytywne. Biorąc pod uwagę zarówno toczące się rozmowy i aktywność inwestorów, jak i obiekty szukające kupców, spodziewamy się, że 2014 r. będzie równie dobry lub nawet lepszy niż 2013 r. – prognozuje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz