Proton Office

Lublin coraz bardziej atrakcyjny dla BSS

|
SOUL w Lublinie, wiz. KEMEA INVEST
Obiekt biurowo-usługowy przy ul. Willowej w Lublinie, wiz. Nieruchomości Mieczysław Daniel
W Polsce mamy 11 miast, w których działa co najmniej 10 aktywnych centrów BSS. W Lublinie jest ich aż 24. Stolica województwa lubelskiego na dobre weszła do gry o inwestorów.

Blisko 4,5 tys. osób mieszkających w Lublinie znalazło zatrudnienie w centrach usług dla biznesu. W mieście tym działają już 24 takie organizacje, wśród nich znaczną grupę stanowią firmy z kapitałem polskim, które generują ok. 38 proc. zatrudnienia w sektorze BSS. W regionie obecne są również centra z kapitałem francuskim, amerykańskim, brytyjskim, fińskim, indyjskim i włoskim.

 

Atutem Lublina niewątpliwie jest położenie w niewielkiej odległości od Warszawy, a dodatkowo na terenie trzech specjalnych stref ekonomicznych – tarnobrzeskiej, mieleckiej i starachowickiej. Inwestorów przekonują ponadto znacznie niższe ceny najmu powierzchni biurowych i znacznie niższe niż w stolicy koszty zatrudnienia.

 

Ogromną zaletą miasta jest młoda kadra, wykształcona na 9 lubelskich uczelniach wyższych. Statystyki podają, że obecnie w mieście studiuje 70 tys. osób, które razem stanowią 1/5 wszystkich mieszkańców. Spora część młodych osób decyduje się na kierunki, których ukończenie sprzyja rozpoczęciu pracy w centrach BSS. Na kierunkach ekonomiczno-administracyjnych kształci się blisko 10 tys. studentów, zaś specjalizacje inżynieryjno-techniczne wybrało ponad 6,5 tys. absolwentów szkół średnich.

 

Oferta edukacyjna miasta sprzyja rozwojowi sektora IT – funkcjonuje tu 40 proc. wszystkich centrów informatycznych Polski. W promocję tego segmentu zaangażowały się również władze miasta poprzez projekt „Lubelska Wyżyna IT”, zakładający współpracę władz publicznych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu w celu wzmocnienia konkurencyjności każdego z podmiotów.

 

Rozwojowi usług dla biznesu w Lublinie z pewnością będą sprzyjały realizowane w mieście, nowoczesne projekty biurowe, takie jak obiekt przy ul. Willowej czy kompleks SOUL firmy KEMEA INVEST.

 

Zobacz więcej: W Lublinie powstanie nowoczesne centrum biurowe.


0.0
Tagi: Lublin SOUL
Napisz pierwszy komentarz