PGE Narodowy

Sztuka i design w centrum zainteresowania

Targi Sztuki, Designu i Idei odwiedziło prawie 1500 osób
W dniach 19. i 20. września br. w dawnej hali nr 5 MTG w Gdańsku Oliwie odbyły się Targi Sztuki, Designu i Idei, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W Targach Sztuki, Designu i Idei wzięło udział ponad 60 wystawców działających w różnych dziedzinach sztuki: malarstwie, grafice, rysunku czy fotografii. Ponadto na wydarzeniu pojawili się twórcy oryginalnych przedmiotów użytkowych, czyli szeroko rozumianego designu. Wśród produktów zaprezentowanych przez tę grupę znalazły się m.in. wyjątkowe i ciekawie skonstruowane stoliki, krzesła, produkty oświetleniowe czy nawet designerski rower.

 

Targi Sztuki, Designu i Idei odwiedziło prawie 1500 osób. Organizatorzy przygotowali bogaty program dedykowany nie tylko najstarszym osobom, ale także dzieciom i młodzieży, które mogły wziąć udział w warsztatach – w sobotę była to kreacja liternicza, a w niedzielę szkice ceramiczno-rzeźbiarskie w glinie. Oprócz warsztatów, na scenie głównej miały miejsce prezentacje – m.in. wykład dotyczący drukarek 3D prowadzony przez firmę iGo3D Polska, a także wykład Katarzyny Zawistowskiej z ASP na temat miejskich obiektów perfomatywnych.

 

Targi były bezpłatne zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Generalnym sponsorem wydarzenia był deweloper EURO STYL. Idea tej inicjatywy doskonale wpisuje się w charakter naszej organizacji, w której poza realizacją celów typowo biznesowych staramy się odpowiedzialnie współtworzyć przestrzeń miasta – mówił wiceprezes zarządu EURO STYL Mikołaj Konopka.

 

Pierwsza edycja Targów Sztuki, Designu i Idei spotkała się z pozytywną opinią wystawców. Bardzo ciekawa i nowoczesna forma ekspozycji projektów, dużo przestrzeni, która daje komfort wystawcom i zwiedzającym oraz umożliwia prowadzenie swobodnej rozmowy. Innowacyjny sposób przekazania sztuki, duże zainteresowanie odwiedzających - bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu – mówiła przedstawicielka Wood Art. Project.

 

Bardzo fajny pomysł, darmowy udział zarówno dla wystawców jak i odwiedzających był dodatkowo motywujący. Odwiedziło nas wielu projektantów wnętrz oraz osób z konkretnymi potrzebami – więc nawiązaliśmy sporo kontaktów, jak i również zaproszeń na kolejne tego typu wydarzenia – podsumował Szymon Neubauer, który prezentował Nowoczesne Lampy Przestrzenne.

 

Współorganizatorami Targów Sztuki, Designu i Idei byli Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Polska Press oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.
 


0.0
Tagi: Euro Styl
Napisz pierwszy komentarz