PGE Narodowy

​Projekt BMS 2017 – druga ogólnopolska konferencja zakończona sukcesem

|
Spotkanie praktyków zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej - Projekt BMS 2017 już za nami. Hasłem przewodnim konferencji były Systemy BMS – droga do energooszczędności i efektywnej modernizacji budynków. Proces inwestycyjny od zamówień publicznych po realizacje.

 

Drugi dzień obfitował w panele eksperckie. Dr hab. inż. arch. Marcin Furtak – Dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej oraz dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak – Dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej zaprezentowali case study na temat budynku Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. MLBE to jeden z najbardziej zaawansowanych budynków w Polsce, który stanowi narzędzie gromadzenia danych dotyczących efektywności energetycznej. Budynek jest wykorzystywany przez naukowców jako obiekt badawczy i narzędzie do testowania technologii oszczędzających energię.

 

Pani Marta Lenarczyk - Kierownik Projektów w SPIE Polska, omówiła jak BMS w prosty sposób może pomóc ograniczać zużycie mediów oraz eksploatację urządzeń i instalacji budynkowych. Prelegentka zaprezentowała wyniki koordynowanego przez SPIE Polska badania przedstawiającego jak kształtuje się energochłonność biurowców certyfikowanych w porównaniu z biurowcami niecertyfikowanymi. Pan Jerzy Rusin z BIM Point, przedstawił jak skutecznie realizować potencjał drzemiący w BIM - Building Information Modeling. Pan Andrzej Stachno – Prezes Stowarzyszenia KNX Professionals Polska i pan Tomasz Janecki – Wiceprezes Stowarzyszenia omówili proces inwestycyjny z uzasadnieniem wyboru automatyki budynkowej.

 

W trakcie konferencji, uczestnicy mieli możliwość zabrać głos w debacie pt. Proces inwestycyjny z zastosowaniem systemów BMS. Modernizacja budynków użyteczności publicznej oraz biurowych w świetle Dyrektywy Unijnej. Do dyskusji włączyli się praktycy tematyki BMS i komercyjnych zastosowań: Tomasz Janecki – Wiceprezes Stowarzyszenia KNX Professionals Polska, pan Konrad Majewski – Radca prawny z SMW Legal, pan Michał Nowak – Maintenance Expert z Sodexo Polska On-site Service, pan Witold Rafalski Członek IFMA Polska, licencjonowany zarządca nieruchomości, obecnie Dyrektor Techniczny w Digiservice (grupa Trias), pan Dominik Stępień – Przedstawiciel użytkownika końcowego, pan Jerzy Rusin z BIM Point.

 

Całość wydarzenia umilił bankiet połączony z częścią integracyjną, sprzyjającą efektywnej współpracy między partnerami biznesowymi. Z pełnym programem można zapoznać się na stronie wydarzenia >>

 

Dziękujemy za aktywny udział w konferencji. Dziękujemy wszystkim, których wkład przyczynił się do sukcesu Projekt BMS 2017 – Partnerom wydarzania, Patronom Honorowym, Partnerom Merytorycznym i Ekspertom, Patronom Medialnym, Uczestnikom konferencji. Dziękujemy za liczne konsultacje i kibicowanie idei tworzenia dorocznego miejsca spotkań reprezentantów sektora rozwiązań zarządzania inteligentnymi budynkami i automatyki budynkowej – mówi Magdalena Kniszner - Prezes Zarządu Lockus Sp. z o.o. – Organizator.

 

Zapraszamy na trzecią edycję konferencji Projekt BMS, który odbędzie się w 2018 roku. Bieżące informacje o konferencji znajdują się na stronie: www.projektbms.pl.

 


Kontakt

Lockus Sp. Z o.o., e-mail: kontakt@projektbms.pl

www.projektbms.pl, www.facebook.com/projektbms

Edyta Marek - Menedżer Projektu, e-mail: emarek@lockus.pl

 

  • 1
  • 2

3.0
Tagi: Lockus
Napisz pierwszy komentarz