Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoNowy Styl Group logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoTétris Poland logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Conoco Phillips w Rondo 1

Rondo 1 to jeden z najnowocześniejszych biurowców w stolicy Polski
Rondo 1 to jeden z najnowocześniejszych biurowców w stolicy Polski
Warszawa. Jeszcze w tym miesiącu do biurowca Rondo 1 wprowadzi się firma z sektora energetycznego. Dodatkowo umowę najmu przedłużyły firmy Bridgepoint oraz Credit Suisse.

Ponad 500 mkw. powierzchni na 6. pietrze warszawskiego biurowca Rondo 1 wynajęła firma Conoco Phillips, reprezentująca sektor energetyczny.  Wieżowiec oferuje łącznie 66 tys. mkw powierzchni najmu. To jeden z najnowocześniejszych budynków w stolicy Polski, który jako pierwszy w Europie biurowiec, otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”.  Jest on również zdobywcą renomowanej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011”.

Prestiżowe położenie oraz oferowany standard miał zapewne wpływ na decyzję o przedłużeniu o 5 lat umowy najmu przez Bridgepoint, która specjalizuje się w nabywaniu i rozwijaniu spółek. Obecnie firma wynajmuje ponad 530 mkw powierzchni biurowej zlokalizowanej na 9. piętrze.

Kolejną firmą, która zdecydowała się pozostać w biurowcu Rondo 1 jest Credit Suisse z sektora finansowego. Zajmowane przez firmę biuro o powierzchni ponad 950 mkw mieści się na 13. piętrze biurowca. Umowa najmu została przedłużona do 2017 roku. 

Rondo 1 należy do zarządzanego przez MGPA funduszu MGPA Europe Fund III. Projekt biurowca opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra