Proton Office

Lokatorzy w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym

Inkubator Technologiczny Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego
Inkubator Technologiczny Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego
BPN-T nadał status lokatora 21 podmiotom w Inkubatorze Technologicznym i 4 w Centrum Technologicznym.

Podczas dwóch tur rekrutacyjnych do Inkubatora Technologicznego status lokatora BPN-T otrzymało 21 podmiotów związanych z nowoczesnymi technologiami. Firmy te działają w sektorach takich jak ICT, automatyka i robotyka, elektronika, e-marketing, aplikacje mobilne, e-commerce, telekomunikacja oraz grafika komputerowa.

Ostatnia, trzecia tura rekrutacji trwa do końca marca 2013 roku. Skierowana jest ona do osób planujących rozpoczęcie działalności oraz firm, które na koniec I kwartału 2013 r. będą działały na rynku nie dłużej niż trzy lata.

W Centrum Technologicznym lokatorami zostały cztery firmy związane z usługami IT dla sektora finansowego, wytwarzaniem oprogramowania oraz przetwarzaniem danych. W budynku Centrum zostało obecnie 150 mkw wolnej powierzchni. Jego lokatorami mogą zostać firmy prowadzące innowacyjną działalność opartą o nowoczesne technologie.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny pozyskał dodatkowo dwóch najemców do laboratoriów.  Z Laboratorium Obrazowania Medycznego, po wyposażeniu go w skaner diagnostyczny PET/MR, korzystać będzie Uniwersytet Medyczny. Planuje on prowadzić unikatowe na skalę światową prace badawczo-rozwojowe. Skaner jest jedynym tego typu urządzeniem w Polsce. Drugim najemcą została Polska Akademia Nauk, dla której powierzchnia laboratoryjna zostanie dostosowana do potrzeb Zakłady Profilaktyki Chorób Metabolicznych.

Na przełomie II i III kwartału 2013 roku odbędą się pierwsze przetargi na tereny inwestycyjne Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, który oferuje 27 działek o łącznej powierzchni 23,1 ha.


0.0
Napisz pierwszy komentarz