Giant

Hines kupił kompleks New City

Kompleks biurowy New City w Warszawie
Kompleks biurowy New City w Warszawie
Hines Global Reit zakupił warszawski kompleks biurowy New City. Poprzednim właścicielem była firma ECI.

Fundusz Hines Global REIT, Inc. dokonał zakupu kompleksu biurowego New City w Warszawie. Poprzednim właścicielem był holding Europejskie Centrum Inwestycyjne (ECI). Finansowanie na rzecz kupującego zapewniły ING Bank Śląski SA oraz ING Bank NV. Podczas transakcji nabywcę reprezentowała firma CBRE, a sprzedającego – Cushman & Wakefield. Aktywami i nieruchomościami w imieniu funduszu Hines Global REIT będzie zarządzać Hines Polska.

Jest to druga transakcja nabycia nieruchomości funduszu Hines Global REIT w Polsce. Renomowani najemcy oraz wysoka jakość kompleksu New City przyczynią się do podniesienia wartości naszego portfela inwestycyjnego – powiedziała Sherri Schugart, Prezes i Dyrektor Wykonawczy Hines Global REIT.

Kompleks składa się z dwóch biurowców - New City i NC2 – zlokalizowanych w centrum Mokotowa, przy ulicy Marynarskiej 15. Oferuje łącznie około 44 000 mkw. Pierwszy z budynków, New City, został ukończony w 2010 roku, drugi został niedawno oddany do użytku. Pierwotna koncepcja opiera się na stworzeniu „nowego Miasta w obrębie miasta”, czyli kompleksu biurowo-usługowo-handlowego.

New City jest całkowicie wynajęty. W obiekcie znajduje się 51 najemców, w tym firmy takie jak Gruner+Jahr, Novartis, Samsung i Eniro.

Mietek Godzisz, Prezes Zarządu Hines Polska, podreślił: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Hines Global REIT dostrzegł potencjał polskiego rynku. Kompleks New City będzie stanowił istotną część portfela nieruchomości ze względu na atrakcyjny skład najemców, doskonałą lokalizację na Mokotowie oraz wysokiej jakości projekt.

Po starannym procesie wyboru nabywcy budynków New City i NC2 zdecydowaliśmy się przeprowadzić tę transakcję z firmą Hines, która jest niezwykle renomowanym i doświadczonym inwestorem - zaznaczył Jerzy Leskowicz, Prezes Grupy ECI.


0.0
Napisz pierwszy komentarz