Giant

Plac Unii zwabił HRS

Kompleks wielofunkcyjny Plac Unii w Warszawie
Kompleks wielofunkcyjny Plac Unii w Warszawie
Firma HRS zajmie całe 11 piętro w warszawskim kompleksie Plac Unii.

Spółka HRS (Hotel Reservation Service) od 1972 roku prowadzi elektroniczny system rezerwacji hotelowej przeznaczony dla podróżujących w celach służbowych i prywatnych. Firma, która centralę ma w Kolonii w Niemczech, zajmie 996 mkw. powierzchnie na 11 piętrze kompleksu Plac Unii. Inne siedziby spółki znajdują się w Istambule, Londynie, Moskwie, Paryżu, Rzymie, Szanghaju i Singapurze.

W Warszawie znajdują się dziesiątki nowoczesnych biurowców, mimo to znalezienie naprawdę prestiżowego biura z potencjałem w dobrej lokalizacji nie jest dziś łatwym zadaniem. Szukając odpowiedniej siedziby dla naszej firmy obejrzeliśmy wiele  budynków w centrum miasta i dopiero Plac Unii spełnił nasze wszystkie oczekiwania – mówi Łukasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny HRS.

Innymi najemcami w kompleksie są Dalkia Polska S.A., która zajmie 5 562 mkw. w budynku C oraz spółki z Grupy ING, których biuro wyniesie 12 103 mkw. i znajdzie się w wieży.

Analitycy twierdzą, że w ciągu tego roku warszawski rynek biurowy może wzbogacić się o ponad 300 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. To dużo, trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Przede wszystkim firmy są ciągle zainteresowane wynajmowaniem biur w stolicy, a ponieważ dzisiaj mogą wybierać, chcą wynajmować w najlepszych lokalizacjach i prestiżowych budynkach. Plac Unii to nie tylko znany adres, ale również miejsce doskonale skomunikowane z resztą miasta – mówi Marc Lebbe z Liebrecht & wooD.

Plac Unii składa się z trzech budynków umiejscowionych przy Pl. Unii Lubelskiej w Warszawie. Łącznie oferuje 56 800 mkw. powierzchni, w tym 41 300 mkw. powierzchni biurowej klasy A+ oraz 15 500 mkw. powierzchni handlowej. Inwestorami projektu są Liebrecht & wooD (większościowy inwestor – 60 proc.) oraz BBI Development NFI S.A.

Kompleks ma zostać oddany do użytku jesienią 2013 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz