Proton Office

Grupa Adgar kupiła Ochota Office Park

Ochota Office Park w Warszawie
Cena transakcji nie została ujawniona
Do portfolio Grupy Adgar dołączyła kolejna inwestycja - warszawski kompleks Ochota Business Park.

Grupa Adgar jest już właścicielem takich projektów w Warszawie jak Adgar Plaza, Adgar Business Centre, Adgar Business Centre II (ABC II), Centrum Konferencyjne Adgar Plaza i BMW Inchcape. Firma poinformowała, iż podpisała z Mahler Projekt International umowę kupna kompleksu biurowego Ochota Office Park.

Obiekt zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich 181. Transakcja dotyczy działki o powierzchni 36 350 mkw oraz trzech budynków, łącznie oferujących 40 000 mkw powierzchni biurowych, a także 1000 miejsc postojowych. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Umowę podpisali: w imieniu Grupy Adgar - Roy Gadish i Eyal Litwin, członkowie zarządu oraz Tomasz Piotrowski, prawnik, natomiast ze strony Mahler Project International - Hans Gerhard Mahler oraz Martin Reuber, członkowie zarządu.

Ostatnio z sukcesem zakończyliśmy proces wynajmu powierzchni biurowej w naszych zaawansowanych technologicznie budynkach Adgar Plaza i od pewnego czasu rozglądaliśmy się za kolejnymi atrakcyjnymi lokalizacjami w Warszawie. Zgodnie z naszą strategią inwestujemy w rentowne aktywa nieruchomościowe. Interesowały nas istniejące obiekty, których wartość rynkową możemy znacznie zwiększyć dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych technologii, tak jak to miało miejsce w przypadku biurowca 360o w Tel Awiwie czy Adgar Business Centre w Warszawie. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania planów co do przyszłości Ochota Office Park, które zakładają modernizację budynku i unowocześnienie istniejących systemów. Podjęliśmy współpracę ze znanym biurem projektowym Hermanowicz Rewski Architekci oraz z firmą Jones Lang LaSalle. Rozpoczęliśmy już proces najmu powierzchni biurowej. Więcej szczegółów będziemy mogli ujawnić po zaakceptowaniu planów – mówi Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce.


0.0
Napisz pierwszy komentarz