Giant

Dwóch nowych najemców Łódź 1

Biurowiec Łódź 1
Biurowiec Łódź 1
Do łódzkiego biurowca, wcześniej znanego jako siedziba Infosys BPO Poland, wprowadzą się firmy Hawkeye i OSTC.

Nowi najemcy zajmą łącznie ponad 1000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Podczas transakcji najemców reprezentował Jones Lang LaSalle, natomiast właściciela - eksperci z ramienia Knight Frank.

Biurowiec oferuje około 6500 mkw powierzchni klasy A i umiejscowiony jest przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza, w centrum miasta. W pobliżu obiektu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, a goście mają do dyspozycji parking ze 130 miejscami postojowymi. W sąsiedztwie znajduje się Galeria Łódzka, gwarantując dostęp do punktów handlowych i gastronomicznych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że firmy Hawkeye i OSTC wybrały Łódź 1 na swoją siedzibę. W kilka miesięcy po opuszczeniu budynku przez poprzedniego najemcę obiekt jest już w ok. 1/4 wynajęty, a nowi najemcy wprowadzili się już do biurowca. Jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi firmami i wszystko wskazuje na to, że wkrótce powiększymy grono najemców – powiedział Paweł Lothammer, Associate Director, Agencja Komercyjna Knight Frank.

Hawkeye jest międzynarodową firmą z sektora usług dla biznesu, która dostarcza zaawansowane rozwiązania IT i marketingowe. Współpracuje z takimi firmami jak  Microsoft, Cisco, HP czy Fujitsu, a w biurowcu zajmie około 755 mkw. powierzchni. Drugim najemcą jest OSTC Poland, która wprowadzi się na 330 mkw. Jest to globalna firma tradingowa, specjalizująca się w handlu produktami z większości klas aktywów na światowych giełdach. Dodatkowo, w marcu bieżącego roku o najmie powierzchni w Łódź 1 poinformowała międzynarodowa firma doradcza – KPMG.

Głównym motorem rozwoju rynku biurowego w Łodzi są firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zarówno rozpoczynające swoją działalność w mieście, jak te decydujące się na rozszerzenie skali swoich operacji, a co za tym idzie, poszukujące większej, nowoczesnej, elastycznej powierzchni, zapewniającej wysoki komfort użytkowania i możliwość dalszego rozwoju struktur. Dobrym przykładem takiej relokacji jest właśnie firma Hawkeye -komentuje Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, Jones Lang LaSalle.


0.0
Napisz pierwszy komentarz