Giant

Deloitte zmienia siedzibę w Gdańsku

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Firma Deloitte przenosi się do Centrum Biurowego Neptun w Gdańsku.

Firma Deloitte wynajęła 363 mkw. powierzchni w Centrum Biurowym Neptun w Gdańsku. Dotychczasowa siedziba firmy znajduje się przy ulicy Arkońskiej 6. Przeprowadzka planowana jest na wiosnę 2014 roku.

Deloitte jest jedną z największych globalnych marek świadczących usługi z zakresu audytu, konsultingu, doradztwa podatkowego, finansowego i prawnego, a także zarządzania ryzykiem. W Polsce pod szyldem Deloitte usługi świadczą m.in. Deloitte Advisory Sp. z o.o., Deloitte Polska Sp. z o.o. Sp.k. (dawniej Deloitte Audyt Sp. z o.o.), Deloitte Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o., Deloitte Business Consulting S.A. oraz Deloitte Polska Sp. z o.o. Łącznie w Polsce firma zatrudnia ponad 1000 profesjonalistów.

Centrum Biurowe Neptun powstaje przy alei Grunwaldzkiej, będącej główną arterią łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Biurowiec oferować będzie 15 860 mkw. powierzchni klasy A na 19 kondygnacjach, a także trzy kondygnacje podziemnego parkingu. W sąsiedztwie zlokalizowane są obiekty handlowe i usługowe, a także szkoły wyższe. W okolicy znajdują się stacje PKP Gdańsk Wrzeszcz, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz budowanej Kolei Metropolitalnej.

Na początku czerwca 2013 roku na biurowcu zawisła wiecha, symbolizująca osiągnięcie maksymalnej wysokości. Budynek ma zostać oddany w grudniu 2013 roku. Inwestorem i deweloperem jest międzynarodowa firma Hines.

Podczas transakcji najemcy doradzał Cushman & Wakefield, firma doradcza z sektora nieruchomości komercyjnych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz