Proton Office

Bank BPH wybrał biurowiec AVIA

Szkic biurowca AVIA, powstającego w Krakowie
Szkic biurowca AVIA, powstającego w Krakowie
Bank BPH podpisał umowę najmu powierzchni biurowej w krakowskim biurowcu AVIA.

Nowa siedziba Banku BPH znajdować się będzie w biurowcu AVIA i obejmie 3100 mkw. powierzchni. Budynek realizowany jest przez spółkę joint venture CA Immo oraz GD&K Group. Podczas transakcji dewelopera reprezentowała spółka Fisheye, natomiast najemcę – DTZ.

Bank BPH należy do GE Group, czwartej co do wielkości firmy na świecie, według rankingu Forbes Global 2000. Do nowych biur planuje wprowadzić się w grudniu 2014 roku. W obiekcie zajmie półtorej piętra. Wcześniej bank działał w kilku lokalizacjach rozproszonych po całym mieście. Decyzja o wynajmie wpasowuje się w strategię banku polegającą na konsolidacji nieruchomości w celu osiągania lepszych wyników.

Biurowiec AVIA oferować będzie ponad 11 500 mkw. powierzchni biurowej brutto. Typowa kondygnacja w obiekcie, zaaranżowana wokoło położonego w środku zielonego dziedzińca, dysponować będzie ponad 2400 mkw. Budynek został zaprojektowany zgodnie ze standardami obiektów klasy A, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb firm z sektora BPO/SSC. W składzie zespołu projektowego znajdują się GD&K Consulting Sp z o.o. oraz Ovotz Design Lab. Najemcy będą mieli możliwość dowolnej aranżacji wnętrz. W obiekcie znajdować się będą dwie niezależne zasilające linie kablowe oraz system UPS, a także centrum ochrony z systemem telewizji przemysłowej CCTV i elektroniczny system kontroli dostępu w holu wejściowym. Budynek będzie w pełni klimatyzowany i mechanicznie wentylowany. W biurowcu znajdą się również cafeteria i recepcja. AVIA ma zostać ukończona w grudniu 2014 roku.

Budynek zlokalizowany jest przy Alei Jana Pawła II, na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego, w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, dzięki czemu najemcy korzystać będą mogli z pomocy publicznej w ramach SSE.


0.0
Tagi: AVIA
Napisz pierwszy komentarz