Proton Office

Wieżowiec koło Spodka sprzedany za 29 mln zł

Wieżowiec ŚDOKP
Wieżowiec ŚDOKP
PKP rozstrzygnęły przetarg na sprzedaż dawnej siedziby Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych.

72-metrowy wieżowiec w pobliżu katowickiego Spodka został sprzedany za 29 milionów złotych. Była siedziba Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych oferuje ponad 17 000 mkw. na 18 kondygnacjach i znajduje się przy ulicy Roździeńskiego. Do przetargu stanęło dwóch inwestorów.

 

Bardzo cieszymy się z faktu rozstrzygnięcia przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Roździeńskiego w Katowicach. Była to jedna z ciekawszych lokalizacji w naszej tegorocznej ofercie. Teraz czeka nas proces finalizacji sprzedaży nieruchomości, którego zwieńczeniem będzie podpisanie aktu notarialnego - mówi Grzegorz Tomaszewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP S.A.

 

W sąsiedztwie nieruchomości znajduje się nie tylko charakterystyczny Spodek, ale również Galeria Rondo Sztuki oraz liczne obiekty o funkcji hotelowej i biurowej. W przyszłości w otoczeniu wieżowca powstaną nowe budynki o funkcji kulturalnej i biznesowej, takie jak Muzeum Śląskie czy też Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Biurowiec znajduje się w pobliżu Ronda Generała Ziętka, jednego z głównych węzłów komunikacyjnych Katowic, u zbiegu dużych arterii miejskich: Alei Wojciecha Korfantego i Alei Walentego Roździeńskiego. W odległości około 1,5 km ulokowany jest dworzec Katowice Główne.

 

Kompleks budynków dawnej Śląskiej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych pochodzi z 1974 roku i znajduje się na działce o powierzchni 0,7246 hektara. Według studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowic, teren ten przeznaczony jest pod funkcje, biurowe, handlowe, usługowe i handlowe o charakterze centrotwórczym. W obszarze dopuszczalne jest powstawanie wysokich obiektów stanowiących dominanty architektoniczne.


0.0
Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz