Proton Office

Lipowy Office Park sprzedany za 108 mln euro

Lipowy Office Park w Warszawie
Lipowy Office Park w Warszawie
Nowym właścicielem warszawskiego kompleksu biurowego została firma Kimberley.

CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo) podpisało umowę sprzedaży kompleksu biurowego Lipowy Office Park w Warszawie. Nabywcą jest firma Kimberley Sp. z o.o., należąca do amerykańskiego funduszu REIT. Wartość transakcji wyniosła około 108 mln euro.

 

Lipowy Office Park został oddany do użytku w 2009 roku. Składa się z czterech budynków o klasie A, położonych wokół wewnętrznego dziedzińca. Łącznie kompleks oferuje około 40 000 mkw. powierzchni użytkowej. W ramach inwestycji powstał dwupoziomowy parking podziemny oraz parking naziemny. Biurowce wyposażone są w systemy zarządzania, bezpieczeństwa i monitoringu CCTV. W projekcie uwzględniono nowoczesny system wymiany powietrza, oddymiania, urządzenia tryskaczowe, a także drogi ewakuacyjne. Kompleks znajduje się bezpośrednio przy al. Żwirki i Wigury.

 

Cały kompleks jest wynajęty przez Bank Pekao S.A. Od 2009 roku właścicielem Lipowy Office Park była firma Europolis AG, na początku 2011 roku przejęta przez CA Immo. Obecnie prowadzona transakcja sprzedaży ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2014 roku. W rozmowach doradzały firmy Colliers International oraz Allen & Overy.


 

Po niedawnym przejęciu udziałów spółki AXA w Warszawie, podejmujemy obecnie kolejny krok w stronę zrównoważenia naszego portfolio nieruchomości w stolicy. Co więcej, zakończona sukcesem sprzedaż Lipowy Office Park jest dowodem na to, że również w Europie Wschodniej jesteśmy w stanie sprzedawać inwestycje w atrakcyjnej cenie powyżej ich wartości księgowej – powiedział Bruno Ettenauer, prezes CA Immo.


3.0
Napisz pierwszy komentarz