Giant

Lundbeck utworzy Centrum Usług Biznesowych w stolicy Małopolski

Quattro Business Park w Krakowie
Quattro Business Park w Krakowie
Duńska firma farmaceutyczna uruchomi Centrum Usług Biznesowych w Quattro Business Park w Krakowie.

Firma Lundbeck wynajęła 1700 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Quattro Business Park w Krakowie. Z początkiem lipca powstanie tu Centrum Usług Biznesowych, w którym pracę znajdzie ok. 130 osób. Centrum świadczyć będzie usługi z zakresu finansów, HR, IT oraz obsługi procesów zakupowych na rzecz innych oddziałów firmy w Europie.

 

W wyborze lokalizacji i podczas negocjacji umowy najmu firmie Lundbeck doradzała firma JLL. Praca z Lundbeck była dla nas szczególnym zaszczytem, jako że firma nie tylko debiutowała na rynku krakowskim, ale również dlatego, że stolica Małopolski była dla niej miastem pierwszego wyboru. Na siedzibę Lundbeck poszukiwał ugruntowanej i dobrze skomunikowanej lokalizacji biurowej. Te warunki spełnia nowoczesny park biurowy Quattro Business Park, zrealizowany przez cenionego dewelopera Grupę BUMA – powiedział Rafał Oprocha, dyrektor oddziału JLL w Krakowie.

 

Kompleks do którego wprowadzi się Lundbeck znajduje się przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25 w Krakowie. Docelowo inwestycja obejmować będzie pięć biurowców (A, B, C, D i FIVE), które dysponować będą łącznie ok. 57 000 mkw. powierzchni najmu i 1150 miejscami parkingowymi.

 

Decyzja firmy Lundbeck o stworzeniu w Krakowie Centrum Usług Biznesowych potwierdza atrakcyjność miasta na światowej mapie lokalizacji outsourcingowych. Kraków, z całkowitymi zasobami powierzchni na poziomie ponad 570 000 mkw., jest drugim po Warszawie największym rynkiem biurowym w Polsce, a w budowie znajduje się kolejne 130 000 mkw. Tak dynamiczny rozwój jest generowany w dużej mierze przez firmy z sektora usług dla biznesu, które zajmują już ok. 50 proc. zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej w mieście - podsumowuje Rafał Oprocha.


0.0
Napisz pierwszy komentarz