Giant

Ambasada Republiki Turcji kupiła biurowiec w Warszawie

Rakowiecka City
Rakowiecka City
PHN sprzedał biurowiec Rakowiecka City zlokalizowany na Starym Mokotowie. Nowym właścicielem obiektu została Ambasada Republiki Turcji.

Jest nam niezmiernie miło nabyć tak prestiżową nieruchomość w wyjątkowym roku 2014, w którym celebrujemy sześćsetną rocznicę ustanowienia współpracy dyplomatycznej pomiędzy Turcją i Polską. Chciałbym przy tej okazji podziękować przedstawicielom Polskiego Holdingu Nieruchomości za miłą współpracę, wsparcie oraz pomoc okazane podczas całego procesu sprzedaży – mówi Jego Ekscelencja Yusuf Ziya Özcan, Ambasador Republiki Turcji w Warszawie.

 

Biurowiec Rakowiecka City to dawny Dom biurowy Polskiej Spółki Wytworów Chemicznych "Roche S.A." zaprojektowany przez Romualda Gutta i wybudowany w roku 1926. Jest to jedna z pionierskich realizacji modernizm, dziś oferująca 1820 mkw. powierzchni biurowej klasy A z licznymi udogodnieniami dla najemców. Na czterech kondygnacjach naziemnych zlokalizowano powierzchnie biurowe, natomiast kondygnację podziemną zaprojektowano w taki sposób, aby mogła pełnić funkcję archiwum. Na niewielkim dziedzińcu należącym do budynku zaparkować może dziewięć samochodów. Na dachu obiektu znajduje się zielony taras wypoczynkowy. Biurowiec zlokalizowany jest przy ul.Rakowieckiej 19 i sąsiaduje z licznymi instytucjami państwowymi i placówkami dyplomatycznymi.

 

Z uwagi na prestiżowe otoczenie zależało nam na stworzeniu wyjątkowego projektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu. Kamienica została zmodernizowana z myślą o najemcy ceniącym komfort i jakość. Wierzę, że doskonale zaspokoi potrzeby tak znamienitego partnera jakim jest Ambasada Republiki Turcji – komentuje Artur Lebiedziński, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości to jeden z największych podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka posiada obecnie 144 nieruchomości na terenie Polski oraz ponad 1100 ha gruntów. Do najważniejszych obiektów będących w posiadaniu PHN należą biurowce Kaskada City i Foksal City w Warszawie. Grupa realizuje obecnie budowę m.in. kompleksu Domaniewska Office Hub na warszawskim Mokotowie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz