Firma HB Reavis wynajęła 13 000 mkw.

Gdański Business Center
Konstruktorska Business Center
Spółka HB Reavis podpisała dwie nowe umowy najmu – z firmą MoneyGram i instytucją z sektora publicznego.

Duża instytucja z sektora publicznego w marcu 2015 r. zajmie prawie 6000 mkw. w kompleksie Gdański Business Center. HB Reavis nie ujawnia, o jakiej instytucji dokładnie mowa. Wiadomo, że w procesie negocjacji doradzała jej agencja Nuvalu Polska.

 

Z kolei firma MoneyGram wynajęła 7300 mkw. powierzchni biurowej znajdującej się na szóstym piętrze obiektu Konstruktorska Business Center. - Jednym z powodów, dla których postanowiliśmy otworzyć nasze nowe międzynarodowe centrum zarządzania w Warszawie, był sposób, w jaki przyjęli nas Polacy i sama firma HB Reavis – mówi Luke Wimer, Wiceprezes Zarządzający ds. operacji globalnych w MoneyGram Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasze międzynarodowe centrum zarządzania będzie w tak prestiżowym budynku. Dobre środowisko biznesowe i dostępność wysoko wykwalifikowanych, utalentowanych osób sprawiły, że łatwo podjęliśmy decyzję o otworzeniu naszego centrum w Warszawie. Bardzo cieszymy się na myśl o współpracy z HB Reavis podczas tworzenia naszego najnowszego biura MoneyGram.

 

MoneyGram jest jednym z globalnych liderów w dziedzinie międzynarodowych przekazów pieniężnych między osobami fizycznymi. Firma realizuje swoje usługi za pośrednictwem sieci ponad 345 tysięcy lokalnych agentów, w tym detalistów, międzynarodowych urzędów pocztowych i banków, rozlokowanych w ponad 200 krajach i regionach. Ponadto spółka wykorzystuje płatności internetowe i mobilne. Na powierzchni wynajętej w Gdański Business Center MoneyGram stworzy międzynarodowe centrum zarządzania. W procesie negocjacji firmę reprezentowała agencja Knight Frank.

 

Tak prestiżowy najemca jak MoneyGram to dla nas ogromne wyróżnienie. Firma wybrała Konstruktorska Business Center ze względu na unikatowe w skali europejskiej największe piętro biurowe, dające możliwość swobodnej i elastycznej aranżacji przestrzeni. Szczególnie ważne dla globalnej firmy, jaką jest MoneyGram, która z Polski będzie obsługiwać klientów na całym świecie, było spełnienie wszystkich wymogów technicznych oraz zagwarantowanie swoim przyszłym pracownikom najbardziej przyjaznego środowiska pracy – komentuje odpowiedzialna za transakcję Sylwia Piechnik, Senior Leasing Manager w HB Reavis.

 

Konstruktorska Business Center zlokalizowany jest w biznesowej części Mokotowa. Biurowiec posiada siedem pięter i oferuje łącznie 48000 mkw. powierzchni najmu, a także 1050 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Wewnątrz kompleksu znajdują się także dwa zielone patia o powierzchni ponad 3200 mkw. Biurowiec na swoją siedzibę wybrały już takie firmy jak: Procter & Gamble, Grupa Żywiec, Otis, Carrier, Comperia.pl  i IMS Health.

 

Położony u zbiegu ul. Andersa i Inflackiej kompleks Gdański Business Center docelowo zaoferuje 98 000 mkw. Obecnie trwa realizacja drugiej fazy inwestycji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz