Proton Office

Synteza mowy w Olivia Business Centre

Budynki Olivia Point, Olivia Tower oraz Olivia Four
Olivia Point i Olivia Tower, fot. Jerzy Bartkowski
Firma Ivona Software, będąca częścią centrum rozwoju Amazon w Gdańsku i specjalizująca się w dostarczaniu technologii syntezy mowy, otworzyła biuro w kompleksie Olivia Business Centre.

Spółka należąca do Amazon zajmie największą kondygnację w Olivia Business Centre, liczącą 2700 mkw. Były to już ostatnie wolne powierzchnie w biurowcach Olivia Point i Tower. Nie będzie to jednak stanowiło przeszkody w ekspansji Spółki – zapewnia Adam Sikorski, odpowiedzialny za komercjalizację powierzchni w Olivia Business Centre. – Centrum zapewnia bowiem unikalne możliwości łączenia powierzchni, nie tylko w jednym budynku, ale też pomiędzy sąsiadującymi budynkami.

 

IVONA Software została przejęta przez Amazon.com w 2013 roku. Spółka tworzy i rozwija oprogramowanie komputerowe w zakresie syntezy mowy, a jej produkty i rozwiązania są uznawane na rynku za wiodące pod względem naturalności, wyraźności i płynności mowy. W ofercie firmy są produkty mówiące kilkudziesięcioma głosami w kilkunastu językach, wyróżniające się innowacyjnymi i niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki czemu są wdrażane w najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsięwzięciach.

 

Na decyzję o wyborze naszej nowej siedziby wpłynęły także takie czynniki jak lokalizacja, wysoki standard biura, tj. dobrze doświetlone oraz duże powierzchnie, zapewniające możliwość łatwej i elastycznej aranżacji, która umożliwi nam w przyszłości dalszy rozwój – mówi Prezes Ivona Software Łukasz Osowski. – Ponadto dodatkowym atutem tej lokalizacji jest duża liczba usług dostępnych w Olivia Business Centre, takich jak: przedszkole, centrum medyczne, apteka, centra konferencyjne czy kawiarnia i restauracje.

 

Firma Amazon rozpoczęła działalność w 1995 roku, jako księgarnia internetowa. Najważniejsze produkty i usługi, które Amazon wprowadził jako pierwszy to recenzje klientów, zakupy przez jedno kliknięcie 1-Click, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire oraz Fire TV.

 

W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i negocjowaniu umowy najmu, Grupie Amazon doradzali eksperci z JLL. Międzynarodowy zespół inżynierów z JLL wspierał Amazon również w ramach doradztwa techniczno-architektonicznego i zaawansowanych rozwiązań IT, koordynując prace wykonawcze w kompleksie.

 

W procesie poszukiwania odpowiedniej powierzchni dla amerykańskiego giganta kluczowa była dogodna lokalizacja dla pracowników, którzy będą dojeżdżać do biura z różnych części Trójmiasta. Dobrym rozwiązaniem dla Amazon okazały się duże powierzchnie i możliwość rozwoju w  ramach jednej kondygnacji. Kluczową wartość stanowiła także elastyczność wynajmującego pozwalająca na samodzielną aranżację biura przez naszego klienta. Warto też podkreślić, że decyzja Amazon o uruchomieniu w Trójmieście centrum badań i rozwoju oznacza, że region ten ma wszystkie niezbędne atuty, aby przyciągać obsługę zaawansowanych procesów opartych na wiedzy - komentuje Magdalena Reńska, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.


0.0
Napisz pierwszy komentarz