Proton Office

EKO Budynek w Enterprise Park wynajęty w całości

Enterprise Park w Kakowie etap III
Najemca z sektora wysokich technologii zajmie budynek D
Firma Avestus Real Estate poinformowała, że budynek D w obecnie realizowanym III etapie kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie zdobył najemcę całej dostępnej w nim powierzchni.

Najemca zajmie ponad 5800 mkw., rozmieszczonych na czterech kondygnacjach obiektu i będzie mógł korzystać ze 102 miejsc parkingowych. Na ten moment deweloper nie ujawnia, z kim podpisał umowę najmu, wiadomo jednak, że jest to przedsiębiorstwo działające w sektorze wysokich technologii i jeden z obecnych najemców powierzchni w Enterprise Park.

 

Wynajęcie całości powierzchni w powstającym budynku i to na rok przed zakończeniem jego realizacji niesie ogromną satysfakcję i napełnia nas dumą. Jest to zarówno dla nas, jak i dla rynku wyraźne potwierdzenie najwyższej jakości realizowanych przez Avestus Real Estate projektów komentuje Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate.

 

Enterprise Park w Krakowie obecnie składa się z 3 nowoczesnych budynków biurowych. Po oddaniu do użytku realizowanego obecnie najnowszego biurowca łączna powierzchnia biur w kompleksie wynosić będzie ok. 35 000 mkw.

 

Realizując kolejne fazy projektu, jako najemców pozyskaliśmy międzynarodowe korporacje, których wymagania wobec obiektów biurowych są bardzo wysokie. Cieszy nas, że użytkownicy Enterprise Park są nie tylko liderami nowoczesnych rozwiązań i technologii na skalę światową, ale także znaczącymi pracodawcami w Krakowie i regionie. Współpraca z tej rangi klientami wzbogaciła nasze doświadczenia w obszarze dostosowywania projektów do zróżnicowanych potrzeb funkcjonalnych, jak również w zakresie odpowiedzialności ekologicznej. Staramy się tym oczekiwaniom sprostać, umieszczając w naszych projektach rozwiązania przyjazne środowisku. Wśród nowości, jakie zamierzamy wdrożyć w powstającym właśnie budynku D, znalazły się m.in. zlokalizowane w garażu stanowiska ładowania pojazdów z napędem elektrycznym czy hybrydowym mówi Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. marketingu i wynajmu Avestus Real Estate.

 

Wszystkie budynki Enterprise Park realizowane są zgodnie ze światowymi standardami ekologicznymi, potwierdzonymi certyfikatem BREEAM. Certyfikacji będzie podlegał także obecnie realizowany budynek, w którym zastosowane zostaną liczne rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu, w tym m.in. instalacje ograniczające zużycie energii i wody oraz udogodnienia przygotowane z myślą o użytkownikach rowerów, takie jak ścieżki rowerowe prowadzące do budynku rowerowych, monitorowane stanowiska postojowe oraz przebieralnie z dostępem do łazienek z prysznicami.

 

Zakończenie budowy III etapu Enterprise Park planowane jest na listopad 2015 r.

 

Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne, zaś generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Jednym z największych najemców Enterprise Park jest spółka Delphi Poland S.A.


0.0
Napisz pierwszy komentarz