Proton Office

EKO Intergraph w Parku Rozwoju

Park Rozwoju w Warszawie
W Parku Rozwoju firma Intergraph zajmie powierzchnię blisko 1200 mkw.
Firma Intergraph, dostarczająca rozwiązań informatycznych zmienia swoją warszawską siedzibę i przenosi się do biurowca Park Rozwoju, realizowanego przez Echo Investment przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie.

Nowa siedziba Intergraph zajmie powierzchnię niespełna 1200 mkw. i znajdzie się w budynku, który powstaje w ramach II etapu Parku Rozwoju.

 

Bardzo się cieszymy, że do grona użytkowników Parku Rozwoju, dołączyła kolejna znacząca firma związana z branżą nowoczesnych technologii. To potwierdzenie wysokiej klasy naszej inwestycji, która spełnia oczekiwania liderów rynku – komentuje Paweł Milcarz, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Podczas negocjacji najmu firmę Intergraph reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield. Zmiana lokalizacji przez firmę Intergraph wiąże się z wynegocjowaniem korzystnych warunków najmu w nowym budynku. Nowe biuro znajduje się bardzo blisko dotychczasowej siedziby firmy, co z pewnością ucieszy tych pracowników, którzy zdążyli przyzwyczaić się już do poprzedniej lokalizacji. Duża elastyczność w kwestii zaadoptowania powierzchni, optymalne doświetlenie światłem dziennym, kontrola dostępu do budynku, ochrona i monitoring to tylko niektóre wymagania najemcy, które zostały spełnione w Parku Rozwoju i pozytywnie wpłyną na komfort pracy. Wartością dodaną będzie ponadto fakt, że najemca zajmie najwyższe piętro w budynku, dzięki czemu do jego dyspozycji oddany zostanie taras – podkreśla Artur Sutor, Associate z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

 

Działalność firmy Intergraph koncentruje się wokół czterech kategorii produktów: oprogramowaniu do projektowania dużych instalacji przemysłowych, rozwiązaniach dla sektora bezpieczeństwa publicznego, doradztwie oraz systemach informacji przestrzennej. Firma jest częścią globalnej grupy Hexagon, dostawcy rozwiązań technologicznych oraz informatycznych dla klientów z sektora przemysłowego. W strukturze Intergraph wyróżnia się dział: Intergraph Process, Power & Marine (PP&M), który dostarcza przedsiębiorstwom oprogramowanie, umożliwiające bardziej inteligentną konstrukcję i funkcjonowanie zakładów, statków i obiektów offshore; oraz dział Intergraph Security, Government & Infrastructure (SG&I), będący liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań z zakresu reagowania kryzysowego, mediów, transportu i innych globalnych wyzwań.

 

Park Rozwoju składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Łączna powierzchnia kompleksu wynosi 32 000 mkw. Budynki dysponować będą dwupoziomowym parkingiem podziemnym i parkingiem naziemnym oferującymi łącznie 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdą się strefy wypoczynku i rekreacji – w tym aktywnej; dziedziniec z kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Do dyspozycji najemców przewidziano garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami. Inwestycja realizowana przez Echo Investment powstaje w południowej części Mokotowa, przy ulicy Konstruktorskiej 10 – ta lokalizacja zapewnia zarówno łatwy i szybki dojazd do lotniska Chopina, jak i do centrum miasta. Obiekt otacza rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w pobliżu znajdują się dwie pętle tramwajowe i zajezdnia autobusowa, a inwestor wykonał przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Wygodny dojazd samochodem zapewnia południowa obwodnica Warszawy i węzeł Marynarska.

 

W ubiegłym roku II etap Parku Rozwoju otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 72,9 proc. Oddany już do użytku I etap inwestycji uzyskał BREEAM Interim na poziomie Very Good.

 

Projekt architektoniczny Parku Rozwoju przygotowała pracownia JEMS Architekci. Zakończenie II etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2015 roku.

 

Echo Investment SA jest jedną z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do chwili obecnej firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Przedsiębiorstwo prowadzi inwestycje również za granicą – w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz