Proton Office

EKO Westwing w SPEKTRUM Tower

SPEKTRUM Tower - lobby
SPEKTRUM Tower - wizualizacja dzienna
Do warszawskiego biurowca SPEKTRUM Tower wprowadzi się firma Westwing Home & Living Poland Sp. z o.o., właściciel portalu Westwing.pl, oferującego produkty do wyposażenia i dekoracji domu. Spółka wynajęła w wieżowcu 1000 mkw., na które wprowadzi się w marcu.

Założony w Niemczech Westwing to jeden z najszybciej rozwijających się startupów w Europie, który funkcjonuje w 15 krajach i ma ponad 19 milionów użytkowników. W Polsce Westwing obecny jest od 2011 roku, a założyli go Tomasz Kasperski i Przemysław Kowalewski.

 

Westwing Polska posiada ponad milion użytkowników, którym dotychczas sprzedał ponad pół miliona produktów. Model biznesowy firmy opiera się na codziennym oferowaniu 5 - 10 nowych kolekcji sprzedażowych dostępnych na stronie przez 4 - 5 dni, dzięki czemu klientom przez cały czas oferowane są nowe produkty i marki - zarówno polskie, jak i zagraniczne.

 

Na siedzibę dla Westwing Polska poszukiwaliśmy budynku wysokiej klasy w centrum Warszawy. Położenie SPEKTRUM Tower - w samym sercu warszawskiego business center - z możliwością bardzo dobrego dojazdu to niemała przewaga nad innymi lokalizacjami. W związku z tym, że prowadzimy działalność w branży e-commerce, kluczowa dla nas jest także najnowocześniejsza sieć światłowodowa, dostępna w SPEKTRUM Tower. Argumentem za tą inwestycją był również prosty i stonowany wystrój wnętrz SPEKTRUM Tower. Estetyka miejsca jest dla nas istotna, ponieważ jednym z najważniejszych aspektów działalności Westwing jest inspirowanie i edukowanie użytkowników w zakresie designu - mówi Tomasz Kasperski, założyciel i Dyrektor Generalny Westwing Polska.

 

Westwing to wyjątkowa firma, nowoczesny start-up odnoszący sukcesy, opierający swoją działalność na nowych technologiach, dlatego tym bardziej cieszymy się, iż jego zarządzający zdecydowali się na SPEKTRUM Tower. Jest to kolejny poważny najemca powierzchni w SPEKTRUM Tower, obok Domu Maklerskiego NAVIGATOR, którego funkcjonowanie jest ściśle oparte na nowoczesnej infrastrukturze technicznej dostępnej w SPEKTRUM Tower. Potwierdza to szczególną atrakcyjność SPEKTRUM Tower dla biznesów przyszłości wykorzystujących nowe technologie - komentuje Katarzyna Parkot z WX Management Services Sp. z o.o.

 

W procesie wynajmu Westwing Home & Living Poland był reprezentowany przez Woodlark.

 

SPEKTRUM Tower jest 122-metrowym, nowoczesnym budynkiem z ponad 28 000 mkw. elastycznej powierzchni biurowej, rozlokowanej na 28 piętrach. Biura zlokalizowane są od 80 metrów wzwyż, a niższe piętra budynku zapewnią przeznaczono na usługi, takie jak restauracja, kawiarnia czy obszerna strefa fitness. Ponadto na podziemnych kondygnacjach biurowca na użytkowników czekać będzie 314 miejsc parkingowych. Certyfikowany w systemie BREEAM SPEKTRUM Tower znajduje się przy ul. Twardej 18.


0.0
Napisz pierwszy komentarz