Giant

Dobry początek roku Warsaw Spire

Spółka Bilfinger HSG Facility Management dołączyła do grona najemców Warsaw Spire
Intensywnego tempa nabrały również roboty ziemne w ramach placu Europejskiego
Nowymi umowami najmu na łącznie 10 000 mkw. powierzchni zakończył się pierwszy kwartał tego roku dla inwestycji Ghelamco Poland. Tym samym w kompleksie wynajęte jest już 30 proc. powierzchni.

Firma Bilfinger HSG Facility Management Sp. z o.o. dołączyła do grona najemców Warsaw Spire – obecnie największego realizowanego w Europie biurowca oferującego łącznie 100 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Bilfinger HSG Facility Management jest międzynarodową firmą budowlano-usługową, będącą m.in. generalnym wykonawcą wielu strategicznych inwestycji drogowych w Polsce. Firma w kompleksie zajmie 1700 mkw. Do tej pory na wynajem przestrzeni w Warsaw Spire zdecydowały się już Unijna Agencja Frontex, BNP Paribas Securities Services oraz Benefit Systems SA. Agencja Frontex prowadzi prace w nowym biurze już od stycznia 2015 roku, zaś BNP Paribas Securities Services oraz Benefit System SA wprowadzą się kolejno w czerwcu i listopadzie br. Swoją siedzibę w Warsaw Spire będzie miał także sam deweloper, który do nowej siedziby przeprowadzi się w przyszłym roku. Ghelamco Poland zajmie blisko 2000 mkw. w kompleksie Warsaw Spire.

 

Poziom wynajmu we wchodzącym w skład kompleksu budynku B, oferującym 20 000 mkw., przekroczył już poziom 90 proc. Jak komentuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Członek Zarządu Ghelamco Poland, dostępne powierzchnie w budynkach A i C cieszą się także dużym zainteresowaniem. Firmy, z którymi toczą się rozmowy doceniają przede wszystkim unikalność naszej koncepcji, która poprzez integralne połączenie funkcji biurowych i publicznych, zapewnia najwyższą jakość przestrzeni do pracy. Naszym wyróżnikiem jest również znakomita lokalizacja inwestycji – tuż przy uruchomionej właśnie stacji II linii warszawskiego metra Rondo Daszyńskiego mówi Jarosław Zagórski – Negocjacje z kolejnymi najemcami są na bardzo zaawansowanym etapie. Do końca roku planujemy wynajęcie Warsaw Spire na poziomie 50%. Dodatkowo, poza przestrzenią biurową dużym zainteresowaniem cieszą się lokale usługowe w obrębie placu Europejskiego, który już niedługo będzie tętnił życiem stając się miejscem do spotkań, relaksu i wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Warszawy – dodaje.

 

Równolegle z procesem komercjalizacji dynamicznie postępują prace budowlane przy realizacji samego kompleksu. Prace przebiegają obecnie przy montażu szklanych elewacji na budynkach A i C. W budynku C elewacja ukończona jest już w blisko 95%. W 49-kondygnacyjnym budynku wieżowym panele elewacyjne zamontowano na konstrukcji do poziomu 16 piętra. Na obu budynkach i w części garażowej trwają prace budowlane i instalacyjne oraz trwa montaż wind wewnętrznych. Intensywnego tempa nabrały również roboty ziemne w ramach placu Europejskiego. Aktualnie na ukończeniu jest budowa fontann i rozpoczęto pierwsze nasady drzew i krzewów. Ukończenie wszystkich robót i otwarcie całości kompleksu Warsaw Spire nastąpi w kwietniu przyszłego roku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz