Giant

Campus Google w Koneserze

Centrum Praskie Koneser - Budynek A - przyszla siedziba Google Campus Warsaw
Centrum Praskie Koneser - Budynek A - przyszla siedziba Google Campus Warsaw
W warszawskim Centrum Praskim Koneser zostanie otwarty projekt Campus sygnowany przez Google. Miejsce ułatwi zdobywanie wiedzy i kontaktów biznesowych oraz tworzenie innowacyjnych przedsięwzięć.

Centrum Praskie Koneser to wielofunkcyjny projekt deweloperski, realizowany przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development SA na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Pierwszym znaczącym najemcą powierzchni biurowej dostępnej w inwestycji została firma Google, która – w ramach globalnego programu „Google for Entrepreneurs” stworzy w nim Campus Warsaw. Podobne placówki z powodzeniem funkcjonują już w Londynie, Tel Awiwie, Seulu, a wkrótce pojawią się także w Madrycie i Sao Paulo.

 

Koneser – połączenie rewitalizowanych budynków fabrycznych oraz nowych obiektów – będzie tętniącym życiem miejscem na biznesowej mapie Warszawy. Stolica Polski, dzięki niekończącej się energii jej mieszkańców, stale oferuje nowoczesnym firmom nowe perspektywy. Koneser to miejsce dedykowane firmom, które przykładają najwyższą wagę do jakości środowiska pracy. Google Campus Warsaw to najlepsza zapowiedź tego, jakim miejscem będzie nasz projekt – komentuje Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Grupy Liebrecht & wooD. Praga od zawsze przyciągała ludzi kreatywnych. Jesteśmy pewni, że Koneser i towarzysząca mu energia, stymulująca nowe, innowacyjne pomysły, zapewni Google Campus Warsaw wszystko czego potrzebuje, aby rozwijać się i realizować swoją misję – nie tylko w Warszawie, ale też w tej części Europy –  dodaje Michał Skotnicki, Prezes BBI Development SA.

 

Campus Warsaw zostanie otwarty pod koniec 2015 roku. W procesie negocjacji Google reprezentowała firma CBRE. Miejsce zapewni przedsiębiorcom oraz start-upom, przestrzeń do wspólnej pracy, organizacji wydarzeń specjalnych, a także dostępną na miejscu kawiarnię. Cieszymy się, że możemy być częścią rewitalizacji dawnej Wytwórni Wódek, a jednocześnie wspierać nową generację innowacyjnych twórców i przedsiębiorców z całej Polski. Poprzez udostępnienie Campusu polskiej społeczności start-upowej, chcemy pomóc tutejszym przedsięwzięciom tego typu rozwijać się coraz szybciej i stawać się firmami o zasięgu międzynarodowym – komentuje Mary Grove, Dyrektor Google for Entrepreneurs.

 

Centrum Praskie Koneser jest projektem deweloperskim zakładającym połączenie wielu funkcji. Oprócz lokali mieszkalnych, znajdzie się w nim: 25 500 mkw. biur oraz 21 000 mkw. powierzchni handlowej, w tym liczne butiki, kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe. W skład kompleksu wejdzie również centrum konferencyjne, hotel, place publiczne oraz pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

 

Kompleks zlokalizowany jest w sercu Pragi – w kwartale ulic: Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej – a także bliskość stacji II linii metra, kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych oraz dworca Warszawa Wileńska, dzięki czemu zapewni swoim użytkownikom swobodę komunikacji z pozostałymi dzielnicami stolicy. Zakończenie realizacji całego Centrum Praskiego Koneser planowane jest w 2017 roku.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Rafał B. :
Ten Koneser to będzie w przyszłości bardzo fajne miejsce na Pradze. Biura, mieszkania, sklepy, ale też Muzeum. W tych miejscach gdzie pojawia się Google okolica jest fajna, kolorowa, jest pełno naprawdę fajnych kawiarni. To jest idealne miejsce np. na jakieś biuro projektowe itp. dlatego zapewne takie Google Campus tu właśnie będzie. Atmosfera sprzyja tu takim inicjatywom.
10 czerwca 2015 23:24