Giant

EKO BGŻ BNP Paribas pierwszym najemcą GBC II

Gdański Business Center II
Gdański Business Center II
Warszawski kompleks Gdański Business Center II realizowany przez HB Reavis pozyskał pierwszego najemcę. Ponad 4100 mkw. wynajął w nim bank BGŻ PNB Paribas SA.

Spółka HB Reavis podpisała umowę najmu w kompleksie biurowym Gdański Business Center II z Bankiem BGŻ BNP Paribas SA, reprezentowanym przez agencję BNP Paribas Real Estate Poland. Nowe biuro stanie się miejscem pracy wybranych działów związanych z  operacjami bankowymi – centrum kontaktu, działu windykacji oraz działu decyzji kredytowych. Zmiana siedziby instytucji będzie odbywała się stopniowo. Pierwszą przeprowadzkę zaplanowana na połowę grudnia 2015 r., a kolejną w marcu 2017 r. Organizacja w dwóch biurowcach wynajęła ponad 4100 mkw. - na drugim piętrze budynku C ok. 2600 mkw., a w budynku D –  1500 mkw.

 

Projekt poszukiwania powierzchni biurowej dla Banku BGŻ BNP Paribas był niezwykle wymagający nie tylko pod kątem lokalizacji i standardu budynku – elementów istotnych dla zapewnienia pracownikom atrakcyjnego miejsca pracy – ale także ze względu na przewidywany termin przeprowadzki – mówi Michael Richardson, Dyrektor Działu Rozwiązań Korporacyjnych w BNP Paribas Real Estate Poland.

 

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że firma HB Reavis zaoferowała pełną elastyczność i zrozumienie w stosunku do napiętego harmonogramu czasowego, proponując nam rozwiązania procesowe umożliwiające wprowadzenie się na powierzchnię w założonym terminie – komentuje Małgorzata Fibakiewicz, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Najemcy w BNP Paribas Real Estate Poland.  

 

W ramach projektu Gdański Business Center II powstają dwa obiekty liczące od siedmiu do dziewięciu kondygnacji, łącznie oferujące 51 800 mkw. powierzchni biznesowej klasy A. Biurowce będą certyfikowane w systemie BREEAM na ocenę Excellent. Budynek C zostanie oddany do użytku pod koniec br., a budynek D - w I kwartale 2016 r. Pierwsza faza kompleksu Gdański Business Center została oddana do użytkowania w ubiegłym roku i obecnie jest już skomercjalizowana w ponad 80 proc. Całkowita powierzchnia najmu inwestycji (łącznie I i II faza) wyniesie ponad 99 000 mkw.

 

Pierwszy etap projektu Gdański Business Center okazał się ogromnym sukcesem. Docenili go zarówno klienci, jak i branża, czego dowodem jest m.in. tytuł Najlepszego Projektu Biurowego w konkursie Prime Property Prize. Druga faza to kontynuacja wysokich standardów, które sobie wyznaczyliśmy. Ciekawa architektura, najwyższa jakość wykonania i dbałość o szczegóły – jesteśmy przekonani, że kompilacja tych czynników przyciągnie kolejnych najemców i GBC II będzie cieszył się nie mniejszym powodzeniem niż skomercjalizowane już prawie całkowicie budynki A i B – mówi Grzegorz Strutyński, Dyrektor Handlowy i członek Zarządu HB Reavis Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz