Giant

EKO PHN właścicielem Andersia Business Centre

Andersia Business Centre
Andersia Business Centre
Spółki PHN oraz VDHG poinformowały o zawarciu transakcji kupna-sprzedaży biurowca Andersia Business Centre w Poznaniu.

Polski Holding Nieruchomości SA nabył udziały jednej z 12 spółek celowych firmy Von der Heyden Group w Polsce, spółki Andersia Business Centre Sp. z o.o., do której należy biurowiec klasy A zlokalizowany przy ul. Królowej Jadwigi, w sąsiedztwie Starego Rynku, Starego Browaru oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek jest w całości skomercjalizowany, a od marca 2015 r. posiada certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold.

 

To pierwszy biurowiec zakupiony przez PHN w ramach ogłoszonego przez firmę planu akwizycji. Jak informuje Włodzimierz Stasiak, członek zarządu PHN zawarta transakcja obejmuje nabycie 100 proc. udziałów właściciela budynku, a także kredyt otrzymany od Banku Zachodniego WBK SA. Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy prowadzone w ostatnich miesiącach negocjacje dotyczące akwizycji nieruchomości inwestycyjnej. Andersia Business Centre to budynek charakteryzujący się bardzo dobrą lokalizacją, wysokim standardem oferowanej powierzchni oraz renomowanymi najemcami – dodaje Artur Lebiedziński, prezes zarządu PHN SA.

 

Przebyliśmy długą drogę do zamknięcia tej transakcji, gdyż list intencyjny podpisany był pół roku temu. Cieszymy się, że w nowym Właścicielu - PHN znaleźliśmy stabilnego, doświadczonego i uznanego na rynku Inwestora i życzymy PHN powodzenia z ABC trzecim budynkiem wzniesionym przez Von der Heyden Group przy Placu Andersa – komentuje Sven von der Heyden, właściciel Von der Heyden Group.

 

Sprzedającego przy zawieraniu transakcji obsługiwała Kancelaria Prawna Piszcz, Norek i Wspólnicy, a w zawieraniu transakcji pomagała mu firma doradcza Knight Frank. PHN w procesie dokonywania zakupu doradzały firmy Greenberg Traurig Grzesiak oraz JLL. Transakcja kupna Andersia Business Centre potwierdza rosnącą rolę biurowych rynków regionalnych w strategiach inwestycyjnych zarówno międzynarodowych funduszy, jak i polskich firm. Po spektakularnych transakcjach w Krakowie czy Wrocławiu, umowach kupna/sprzedaży biurowców w Trójmieście, uwaga inwestorów kieruje się na Poznań – oferujący wysokiej jakości produkty inwestycyjne oraz atrakcyjne stopy kapitalizacji – komentuje Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych JLL.

 

Andersia Business Centre była wspólnym przedsięwzięciem Von der Heyden Group oraz Miasta Poznań i stanowiła trzeci etap zagospodarowania Placu Andersa. Została wybudowana w 2012 roku, stanowiąc nowoczesny kompleks biurowo-handlowy z pięcioma kondygnacjami naziemnymi i dwoma podziemnymi (ze 144 miejscami postojowymi) o powierzchni użytkowej ok. 14 000 mkw. Biurowiec zaprojektowali architekci z Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Kierownikiem projektu była firma Probuild Sp. z o.o., generalnym wykonawcą – Porr (Polska) SA, a za komercjalizację i doradztwo finansowe odpowiadali agenci Knight Frank Sp. z o.o.


0.0
Napisz pierwszy komentarz