Giant

Olivia Business Centre z sukcesem skomercjalizowała O4

Biuro w O4 w Olivia Business Centre
Biuro w O4
W trzy miesiące od otwarcia w Olivia Business Centre przestrzeni O4 zajęta została cała, dostępna tam powierzchnia biurowa. Niebawem małe firmy będą mogły wprowadzać się na kolejne piętro.

Przestrzeń O4 zajmuje część powierzchni budynku biurowego Olivia Four, stanowiącego jeden z pięciu biurowców w kompleksie Olivia Business Centre. Na parterze O4 znajduje się multimedialne centrum konferencyjne, zaś na pierwszym piętrze mieszczą się różnej wielkości powierzchnie biurowe, przestrzeń coworkingowa z biurkami do wynajęcia na godziny i część socjalna.

 

Pojawiająca się w nazwie przestrzeni cyfra 4 nawiązuje nie tylko do biurowca, ale też do czterech filarów programu projektu, na których opiera się działalność platformy: finansowania, internacjonalizacji, oferty „Smart Space” i kreatywnej edukacji. Osoby i firmy, które zdecydują się na ulokowanie swojej działalności w przestrzeni O4 mogą liczyć na pomoc w nawiązywaniu relacji oraz współpracy w wymiarze lokalnym, krajowym i zagranicznym. Między innymi przy tworzeniu nowych firm i przedsięwzięć, nowych szans rozwoju dla biznesów już działających, wymiany doświadczeń, poszukiwania finansowania, współpracy nauki z biznesem, edukacji oraz rozwoju sztuki i designu – komentuje Marta Moksa, dyrektor zarządzający O4.

 

W otwartej zaledwie 3 miesiące temu przestrzeni wynajęte zostało już 100 proc. dostępnej powierzchni biurowej. Lokatorami O4 stało się 30 małych i średnich firm, wynajmujących biura już od 16 mkw. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ofertą inwestor Olivia Business Centre rozpoczął już prace projektowe i budowlane nad kolejnym piętrem. Jego oddanie do użytku zaplanowano na wrzesień br.

 

Najemcy O4 działają w różnych branżach: informatyka, e-commerce, szkolenia językowe, tłumaczenia, inteligentne rozwiązania dla domu, HR, consulting, venture capital i finansowanie. Wśród rezydentów O4 można znaleźć także firmy z zagranicznym kapitałem. Wśród nich znajdują się: holenderski Webmerce, fińska Martela, norweski Web-On, brytyjski Winning Moves czy działający w Finladii, Estonii i Danii eGain.

 

Każdego dnia w O4 pracuje ponad 150 osób, a ich liczba wzrasta podczas licznych organizowanych eventów i konferencji. Mimo krótkiego czasu obecności na rynku, odbyły się tu już m.in. spotkania 3Camp, konferencja Edukacyjnego Centrum Doskonalenia, panel dyskusyjny ekspertów z Olivia Business Centre ze studentami z różnych krajów w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego czy spotkanie z Magdą Gacyk, dziennikarką i blogerką mieszkającą w Dolinie Krzemowej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz