Giant

PKP Cargo sprzeda biurowiec

Jesienią PKP Cargo przeniesie się do A4 Business Park, wiz. Echo Investment
Jesienią PKP Cargo przeniesie się do A4 Business Park, wiz. Echo Investment
Katowicki oddział PKP Cargo zamierza sprzedać stary biurowiec oraz działkę zlokalizowaną przy ul. Św. Huberta w Katowicach.

PKP Cargo dysponowało dotychczas siedzibą znajdującą się przy al. Korfantego (centrala) oraz przy ul. Św. Huberta (Zakład Południowy). Ostatnia z wspomnianych lokalizacji, która będzie wystawiona na sprzedaż, to zmieniony na biurowiec stary hotel robotniczy. Budynek ten to siedmiopiętrowy obiekt o metrażu około 5 000 mkw., przy którym znajduje się duża działka, na której możliwe jest wybudowanie drugiego obiektu o podobnej powierzchni. Całkowity metraż działek należących do PKP Cargo zlokalizowanych przy ul. Św. Huberta wynosi 7 400 mkw.

 

Termin dotyczący składania ofert w związku z planowaną sprzedażą nieruchomości będzie wyznaczony w czwartym kwartale br. Szacowana wartość budynku należącego do PKP Cargo to około 10 mln zł.  

 

We wrześniu br. PKP Cargo przeniesie swoją siedzibę główną do A4 Business Park przy ul. Francuskiej w Katowicach, gdzie wynajmie 8 000 mkw. powierzchni biurowej. 


Zobacz więcej: Jesienią PKP CARGO przeniesie się do A4 Business Park

 


0.0
Tagi: PKP Cargo SA
Napisz pierwszy komentarz