Giant

Połowa powierzchni biurowej w University Business Park wynajęta

University Business Park
University Business Park
Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisała dwie umowy dotyczące wynajęcia powierzchni biurowej w łódzkiej inwestycji University Business Park. Obie firmy wprowadzą się do nowych siedzib w pierwszej połowie 2016 r.

Nowi najemcy zajmą łącznie 9000 mkw. powierzchni biurowej w budynku University Business Park, który jest realizowany w ramach II fazy budowy kompleksu. Jedną z firm, która zdecydowała się na  lokalizacje swojej siedziby w tym obiekcie jest Fujitsu, która wynajmie 6000 mkw. Niezmiernie się cieszymy, że będące liderami w swoich branżach firmy zdecydowały się wybrać lokalizację w University Business Park. Jesteśmy przekonani, że dogodna lokalizacja kompleksu w centrum Łodzi oraz dodatkowe udogodnienia dla najemców ułatwią pracownikom obu firm codzienną pracę. Doceniamy również współpracę z władzami miasta, których zaangażowanie sprawiło, że Łódź stała się atrakcyjną lokalizacją dla biznesu – mówi Jacek Wachowicz, Chief Investment Officer, GTC.

 

Fujitsu Technology Solutions w wynajmie powierzchni biurowej reprezentowała firma doradcza Savills. Z kolei rolę doradcy spółki GTC w procesie najmu pełniła firma Cushman & Wakefield. Wynajem powierzchni przez Fujitsu Polska to pierwsza transakcja w II fazie kompleksu University Business Park. Po zrealizowaniu i wynajęciu I fazy oraz uruchomieniu II fazy UBP jestem przekonany, że ten kompleks zajmie jeszcze ważniejsze miejsce na biznesowej mapie Łodzi. Cieszymy się, że dzięki elastyczności dewelopera oraz atrakcyjności lokalizacji projektu, Fujitsu Polska znalazła miejsce, które odpowiada potrzebom tej dynamicznie rozwijającej się firmy – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Manager sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych w firmie Cushman & Wakefield.

 

Fujitsu jest japońskim dostawcą najnowszych technologii i sprzętu w zakresie informatyki i komunikacji (ICT), oferującym szeroki zakres produktów, rozwiązań i usług.

 

University Business Park jest kompleksem biurowym klasy A, który zlokalizowany jest w centrum Łodzi. Docelowo będzie się on składał z dwóch obiektów – biurowca A i B oferujących łącznie 38 800 mkw.  Obecnie trwają prace związane z realizacją II etapu inwestycji – budynku B o powierzchni biurowej wynoszącej 19 400 mkw.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz