Giant

UBM Development złożył wniosek do UOKiK dotyczący przejęcia spółek Poleczki

Poleczki Business Park
Poleczki Business Park
W dniu 8 października br. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zgodę na przejęcie przez UBM Development Aktiengesellschaft sześciu spółek związanych z Poleczki Business Park.

W dniu 8 października br. UBM Development Aktiengesellschaft złożył wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia sześciu spółek powiązanych z Poleczki Business Park: Berlin Office sp. z o.o., Poleczki Amsterdam Office sp. z o.o., Poleczki Development sp. z o.o., Poleczki Vienna Office sp. z o.o., Warsaw Office sp. z o.o. oraz PBP IT Services sp. z o.o.

Warto dodać, iż we wrześniu br. spółka UBM Development kupiła od CA Immo 50 proc. udziałów Poleczki Business Park. Wartość transakcji wyniosła 80 mln zł.

Zobacz więcej: Jeden właściciel Poleczki Business Park

UBM Development Aktiengesellschaft jest spółką dominującą Grupy UBM działającą w zakresie inwestycji deweloperskich, a także innych usług związanych z nieruchomościami. Z kolei działalność spółek związanych z Poleczki Business Park obejmuje usługi deweloperskie, wynajmu nieruchomości oraz udostępniania infrastruktury telekomunikacyjnej.

Realizacja inwestycji Poleczki Business Park przebiega w kilku etapach. Docelowo kompleks złożony będzie z 16 obiektów biurowych o łącznej powierzchni brutto 200 000 mkw. Pierwszą fazę – dwa biurowce o 45 000 mkw. przestrzeni najmu – ukończono w połowie 2010 r. W drugim etapie, realizowanym pod koniec 2012 r., oddano do użytku dwa kolejne budynki o powierzchni biurowej ok. 21 000 mkw. Inwestycja związana z budową piątego obiektu, który zaoferuje 8500 mkw., jest na ukończeniu. Kompleks Poleczki Business Park znajduje się u zbiegu ul. Poleczki i Osmańskiej w Warszawie. Projekt powstaje zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. Budynki należące do drugiej fazy otrzymały certyfikat LEED CS GOLD (Core & Shell).

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz