Giant

TEDxWrocław odbędzie się w Silver Tower Center

Centrum Konferencyjne w Silver Tower Center
Centrum konferencyjne w Silver Tower Center zajmuje ponad 1600 mkw.
Już 16 maja w centrum konferencyjnym budynku Silver Tower Center odbędzie się czwarta edycja konferencji TEDxWroclaw.

TEDxWroclaw – inspirujące spotkanie osób chcących podzielić się swoimi doświadczeniami i ideami w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się już po raz czwarty. Tym razem organizatorzy miejscem poszukiwania nowych rozwiązań i pomysłów uczynili Silver Conference Center, centrum konferencyjne mieszczące się w biurowcu Silver Tower Center.

 

Wydarzenie TEDxWroclaw skupia ludzi chcących podzielić się swoimi inspirującymi przeżyciami zgodnie z zasadą TED-a o szerzeniu idei wartych propagowania. Wrocławska edycja konferencji od czterech lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Cała impreza organizowana jest non-profit, a jej tegorocznym tematem będzie „Wonderland” (czyli Kraina Czarów) – stan umysłu pozwalający na kreatywność i otwartość, poszukiwanie nowych pomysłów i rozwiązań.

 

Konferencja odbędzie się 16 maja w bajkowej scenerii Silver Conference Centre - partnera strategicznego wydarzenia. Składać się będzie z 10 maksymalnie 18-minutowych wystąpień. Ponadto organizatorzy zaplanowali dla gości szereg atrakcji i aktywności związanych z tematem wydarzenia - Krainą Czarów.

 

W tegorocznej edycji TEDxWroclaw wystąpią:

 • Jacek Witkowski – redaktor strony krytykakulinarna.com będzie uczył, jak nie marnować jedzenia;
 • Marcin Czub - zajmuje się zastosowaniami rzeczywistości wirtualnej w rehabilitacji i terapii bólu;
 • Matt Burdynowski - piosenkarz i specjalista od emisji głosu, przekonuje, że śpiewać każdy może;
 • Rafał Motriuk - dziennikarz zajmujący się w Polskim Radiu tematyką naukową, opowie jak prowadzić zdrowe życie;
 • Maciej Lulko - fotograf architektury i miasta, dokumentujący rozwój Wrocławia i życie jego mieszkańców;
 • Magdalena Golachowska-Poleszczuk - dr nauk medycznych, doradca żywieniowy i dietetyk łączący nowoczesną naukę z medycyną tradycyjną;
 • Margaret Ohia - lingwistka, badaczka różnic międzykulturowych, analizuje obecność stereotypów rasowych w mediach i kontaktach międzyludzkich;
 • Ewa Niemczura - astrofizyk, badająca budowę wewnętrzną gwiazd;
 • Teatr Improwizacji IMPROKRACJA - aktorzy, mimowie, clowni tworzący improwizowane przedstawienia;
 • Bartosz Żółtak - bada matematyczną funkcję (VMPC), którą odkrył i zaprezentował na międzynarodowej konferencji kryptograficznej FSE;
 • Marcin Jaskowski - ratownik medyczny, początkujący tatuażysta i zapalony deskorolkarz; gra na niezwykłym instrumencie: Handpan.

 

Silver Tower Center to multifunkcyjny kompleks biurowo-hotelowy składający się z dwóch komplementarnych segmentów: 14-piętrowej części wysokiej z 12 kondygnacjami, w których znajdują się biura, oraz z 6-kondygnacyjnej części niższej. W tej drugiej mieści się hotel i centrum konferencyjne, a na parterze i kondygnacji -1 lokale handlowo-usługowe. Obiekt usytuowany jest w centrum Wrocławia, przy Placu Konstytucji 3 Maja, blisko Dworca Głównego PKP oraz dworca autobusowego. Nowoczesny budynek wyróżnia się przemyślaną, dynamiczną bryłą, dobrze wpisującą się w krajobraz miejski. Wrażenie smukłości budynku podkreśla szklana fasada, podzielona na pionowe, wyraźne profile. Projekt Silver Tower Center przygotowali architekci z Maćków Pracowni Projektowej, a zarządcą budynku jest firma Knight Frank.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz