Giant

Enterprise Investors zostaje w Warsaw Financial Center

Warsaw Financial Center
Jedna z największych firm private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej – Enterprise Investors – zdecydowała się na pozostanie w biurowcu Warsaw Financial Center (WFC).

Jedna z największych firm private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej – Enterprise Investors – zdecydowała się na pozostanie w biurowcu Warsaw Financial Center (WFC). Najemca przedłużył umowę dotyczącą wynajmu biura o metrażu 1717 mkw. znajdującego się na ostatnim piętrze WFC. Spółka pozostaje jednym z kluczowych najemców WFC od 2001 r.

 

Warsaw Financial Center jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji biurowych w Polsce. Wprowadziliśmy szereg ważnych usprawnień, by utrzymał tę pozycję w długim okresie. Cieszymy się, że firma Enterprise Investors doceniła działania Tristan Capital Partners i Allianz Real Estate na rzecz utrzymania wysokiej jakości środowiska pracy w WFC – mówi Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.

 

Podczas negocjacji renegocjacji umowy najemcę reprezentował Dział Powierzchni Biurowych firmy CBRE. Wieżowe projekty biurowe w ścisłym centrum są zawsze najbardziej prestiżowymi adresami w miastach. Biuro w budynku klasy premium, w dobrej lokalizacji jest wizytówką firmy dla klientów, a także stanowi czynnik motywacyjny dla pracowników. Fundusz Enterprise Investors od lat był związany z budynkiem biurowym WFC, zajmując w nim prestiżowe ostatnie piętro. Przedłużenie umowy wynikało z zadowolenia klienta z obecnej lokalizacji, która doskonale wpisuje się w pozycjonowanie firmy – komentuje Katarzyna Żyluk, Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

 

Od czasu rozpoczęcia działalności w 1990 r., firma Enterprise Investors stworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale ponad 2 miliardów euro. Fundusze te zainwestowały przeszło 1,7 miliarda euro w 135 firmach funkcjonujących w różnych sektorach gospodarki. Do dziś zakończono 110 inwestycji, a łączny przychód wyniósł 2,3 miliarda euro.

 

Warsaw Financial Center znajduje się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej. Jest to obiekt biurowy klasy A+, który dysponuje 50 000 mkw. powierzchni najmu. Na liście aktualnych najemców biurowca znajduje się ponad 60 polskich i międzynarodowych firm, m.in. z branży finansowej i FMCG, kancelarii prawnych i banków. Warsaw Financial Center jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners. 

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz