Giant

Czterech nowych najemców w inwestycjach HB Reavis

Gdański Business Center II
Postępu 14
Spółka HB Reavis zawarła nowe umowy najmu na przestrzenie handlowo-usługowe w dwóch warszawskich projektach – Postępu 14 oraz kompleksie Gdański Business Center II.

Spółka HB Reavis zawarła nowe umowy najmu na przestrzenie handlowo-usługowe w dwóch warszawskich projektach. Już wkrótce w biurowcu Postępu 14 działalność rozpocznie sklep spożywczy Carrefour Express i piekarnia Gorąco Polecam Nowakowski. Oba lokale zajmą po 100 mkw. na parterze budynku. Kolejnym najemcą obiektu będzie Ikano Bank AB, część rodzinnego przedsiębiorstwa twórcy IKEA. Rodzimy oddział szwedzkiego banku otworzy swoją placówkę w maju br. Zajmie 500 mkw. na szóstym piętrze budynku. W procesie negocjacji firmie doradzali eksperci z warszawskiego Działu Reprezentacji Najemcy międzynarodowej firmy Knight Frank.

Na terenie biznesowego Mokotowa obecni jesteśmy od ponad 5 lat. Doceniamy tę lokalizację ze względu na jej nowoczesny charakter i bliskość wielu firm, z którymi na co dzień współpracujemy. Zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej siedziby do biurowca Postępu 14 przede wszystkim z powodu jego doskonałej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków autobusowych i tramwajowych, nieopodal stacji SKM oraz południowej obwodnicy Warszawy. Takie położenie biura ułatwi komunikację i zaoszczędzi czas naszych klientów i pracowników. Jako szwedzka firma przykładamy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju dlatego przy wyborze budynku ważna była dla nas jego przyjazność dla środowiska – mówi Sylwester Pedowicz, country manager Ikano Banku w Polsce.

Z kolei oferta usługowo kompleksu Gdański Business Center II wzbogaci się o fitness klub sieci Zdrofit, który zostanie otwarty pod koniec września br. na 1500 mkw. w budynku D. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza CBRE.

To już druga umowa podpisana między HB Reavis a siecią Zdrofit. Wspólnie otwieraliśmy klub w biurowcu Konstruktorska Business Center. Teraz nasi najemcy oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z usług firmy Zdrofit także na Muranowie. Niewątpliwie wiele osób ucieszy informacja, że będą mieć tak profesjonalną siłownię w zasięgu ręki – mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor handlowy i członek zarządu HB Reavis Poland.

Bardzo się cieszę, że klub Zdrofit pojawi się w tak ciekawej i prestiżowej lokalizacji. Jestem przekonany, że zarówno pracownicy kompleksu Gdański Business Center, jaki i mieszkańcy warszawskiego Muranowa będą u nas miło i aktywnie spędzać czas dbając o swoje zdrowie i kondycję – przyznaje Jakub Raniszewski, członek zarządu firmy Zdrofit. Nasza dotychczasowa współpraca z firmą HB Reavis układała się wzorowo i jestem bardzo optymistycznie nastawiony do kolejnego wspólnego projektu – dodaje.

Biurowiec Postępu 14 oddano do użytku w sierpniu 2015 r. Kompleks dostarcza na rynek łącznie 34 500 mkw. powierzchni biznesowej, a wśród grona najemców, oprócz samego dewelopera, znaleźli m.in.: AstraZeneca, Samsung Electronics Polska i OK System.

Budowę drugiego etapu Gdański Business Center – budynki C i D – rozpoczęto w lipcu 2014 r. Faza ta dostarczy na warszawki rynek łącznie 52 500 mkw. Biurowiec C został już ukończony. Z kolei obiekt D oddany będzie do użytku w  II kwartale br. Gdański Business Center, powstający u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej, docelowo zaoferuje blisko 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz