Giant

EKO Schuessler-Plan dołączył do grona najemców biurowca Equator II

Equator II
Equator II
Spółka Schuessler-Plan Inżynierzy zdecydowała się na wynajęcie niemal 500 mkw. powierzchni biurowej w Equator II, warszawskiej inwestycji należącej do firmy Karimpol Polska.

Spółka Schuessler-Plan Inżynierzy zdecydowała się na wynajęcie niemal 500 mkw. powierzchni biurowej w Equator II, warszawskiej inwestycji należącej do firmy Karimpol Polska. Firma specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury drogowej, lotniskowej, mostowej, kolejowej, budownictwa podziemnego oraz naziemnego. Spółka wchodzi w skład grupy Schüßler-Plan, która zatrudnia obecnie ok. 600 pracowników w 20 biurach.  

Equator II oddano do użytku w październiku 2011 r. Znajduje się przy na obrzeżach centrum Warszawy przy al. Jerozolimskich, niedaleko placu Zawiszy i stacji Ochota. Oferuje łącznie 21300 mkw. powierzchni najmu, z czego 400 mkw. to przestrzeń handlowo-gastronomiczna (restauracja Chief’s, butik optyczny Good Look, salon prasowy 1 Minute), a 1530 mkw. usługowa (przychodnia lekarska Medicover). Pierwszymi najemcami, którzy zajęli powierzchnie w budynku, były firmy Medicover, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, AON oraz REGUS. Obiekt posiada certyfikat BREEAM IN USE na poziomie Very Good. Projekt biurowca powstał w pracowni APA Wojciechowski. Biurowiec Equator II jest już wynajęty w niemal 90 proc. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy dotyczące wynajmu ostatnich wolnych lokali.

Grupa Karimpol działa w 8 krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Polsce, Czechach, Austrii, Bośni i Hercegowinie, Luksemburgu, Rosji oraz na Słowacji i na Węgrzech. Polski oddział firmy otworzono w 1997 r. Dotychczas Karimpol Polska zrealizował na terenie stolicy 7 projektów biurowych: Stratos, Mistral, Passat, Taifun, Equator I, II i III. Obecnie trwa budowa dwóch nowych inwestycji: Equator IV oraz Skyliner – największy i najbardziej prestiżowy projekt Grupy. 
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz