PGE Narodowy

EKO Loconi Intermodal zawita do biurowca X w kompleksie Tensor

Tensor
W czerwcu br. do biurowca X kompleksu Tensor wprowadzi się firma Loconi Intermodal SA, która zajmie w budynku 430 mkw. powierzchni biurowej na pierwszym piętrze obiektu.

W czerwcu br. do biurowca X kompleksu Tensor wprowadzi się firma Loconi Intermodal SA, która zajmie w budynku 430 mkw. powierzchni biurowej na pierwszym piętrze obiektu. Dynamiczny rozwój Loconi oznaczał konieczność konsolidacji i oraz zapewnienia przestrzeni do dalszego wzrostu firmy. Tensor przypadł nam do gustu jako projekt zbieżny z ideą nowoczesności i technologicznego rozwoju, która jest nam bliska – mówi Dariusz Bracik, dyrektor zarządzający Loconi Intermodal.

 

Kolejna umowa najmu podpisana w kompleksie biurowym Tensor X w Gdyni pokazuje, że inwestycja ta trafia w oczekiwania najemców, zarówno pod względem lokalizacji, jak również koncepcji projektu i zaproponowanego przez nas najwyższego standardu technicznego. Prace budowlane nieco wyprzedzają założony harmonogram. W styczniu 2016 r. budynek X otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a już od lutego pierwsze firmy wprowadzają się do obiektu – komentuje Mikołaj Konopka, wiceprezes EURO STYL.

 

Kompleks Tensor realizowany jest w Gdyni przy ul. Łużyckiej 8, tuż przy stacji Szybkiej Kolei Miejskiej (Redłowo) i planowanej stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Stadion). Inwestycja będzie docelowo składać się z trzech budynków klasy A o nazwach X, Y i Z. Całkowita powierzchnia najmu w kompleksie wyniesie 19 750 mkw., z czego biurowiec X dostarczy 4960 mkw., Y – 8190 mkw., a Z – 6600 mkw. Do dyspozycji najemców oddanych zostanie 450 miejsc parkingowych. Kompleks będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej bardzo dobrym. Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu Tensor jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

 

Rynek trójmiejski jest bardzo aktywny, zarówno jeśli chodzi o działania deweloperów, jak i potrzeby najemców. W budowie jest obecnie ok. 138 000 mkw. Trójmiasto cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców – w ubiegłym roku popyt sięgnął aż 107 500 mkw. co jest najlepszym wynikiem w historii tego rynku i jednocześnie stanowi adekwatną odpowiedź na wysoką podaż. Mogę z pełnym przekonaniem zapewnić, że Trójmiasto stanowi bardzo ważny punkt na biurowej mapie Polski – mówi Magdalena Reńska, dyrektor Trójmiejskiego Oddziału JLL. 

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz