Giant

Intel Technology Poland właścicielem kompleksu ALLCON@park

ALLCON@park
ALLCON@park
Firma Intel Technology Poland zawarła ze spółką Allcon Investment umowę dotyczącą kupna kompleksu biurowego ALLCON@park.

Firma Intel Technology Poland zawarła ze spółką Allcon Investment umowę dotyczącą kupna kompleksu biurowego ALLCON@park. W ramach umowy Intel, jedyny najemca parku, przejął 5 biurowców wchodzących w skład projektu. W transakcji doradzała firma Cushman & Wakefield.

Kompleks ALLCON@park rósł z myślą o rozwoju Intela w Polsce, wszystkie znajdujące się w Gdańsku laboratoria i przestrzeń biurowa powstawały w formule built-to-suit. Dzięki temu w pełni wpisują się w niestandardowe i wysokie wymagania technologiczne, zgodne z rozwiązaniami stosowanymi przez Intel na całym świecie. Transakcja zakupu gdańskiego parku biurowego przez tak ważną firmę potwierdza zarówno jakość samej inwestycji, jak i atrakcyjność inwestycyjną całego naszego regionu – mówi Sergiusz Gniadecki, prezes zarządu Allcon Investment.

 

Inwestycja ALLCON@park znajduje się przy ul. Słowackiego w Gdańsku, w pobliżu lotniska im. Lecha Wałęsy oraz obwodnicy Trójmiasta. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich 5 budynków wynosi ok. 27 000 mkw., natomiast sam teren kompleksu obejmuje przeszło 72 000 mkw. Firma Intel Technology Poland działa w ALLCON@parku od 1999 r., gdzie obecnie pracuje ok. 1,9 tys. specjalistów w zakresie IT. W gdańskim oddziale firmy znajduje się jedno z największych i najważniejszych centrów R&D Intela na świecie.

 

Allcon Investment wraz z Allcon Budownictwo oraz Allcon Osiedla wchodzi w skład Grupy Allcon. Spółka specjalizuje się w projektach biurowych – własnych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz realizowanych na zlecenie klienta w formule built-to-suit. Aktualnie, po sprzedaży ALLCON@parku, w portfolio firmy znajdują się 4 z 5 budynków w gdyńskim kompleksie Łużycka Office Park, otwartym w 2010 r. Łączna powierzchnia użytkowa parku wynosi 42 000 mkw., a biurowa 22 500 mkw. Do spółki należy również sąsiadujący z nim biurowiec Łużycka Plus oferujący 6000 mkw. powierzchni biurowej. Obiekt powstał według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnych z certyfikacją ekologiczną BREEAM.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz