Proton Office

EKO Proximo z nowym najemcą

Proximo
Firma Stanley Black & Decker dołączyła do grona najemców biurowca Proximo. Tym samym poziom komercjalizacji budynku przekroczył 60 proc.

Firma Stanley Black & Decker dołączyła do grona najemców biurowca Proximo. Tym samym poziom komercjalizacji budynku przekroczył 60 proc. Nowy najemca warszawskiego obiektu należącego do firmy Hines zajmie 4400 mkw. powierzchni biurowej zlokalizowanej na 6., 7. oraz części 8. piętra. Pracownicy Stanley Black & Decker będą mogli korzystać również z 12-metrowego tarasu. Firma przeprowadzi się do nowego biura we wrześniu tego roku, a umowa została zawarta na 7 lat. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza JLL. Dla Stanley Black & Decker kluczowym kryterium wyboru nowej siedziby była lokalizacja z dobrym dojazdem i dostępem do środków transportu publicznego. Firma postawiła na nowoczesne, elastyczne biuro, które będzie stanowić atut dla obecnych i potencjalnych pracowników – dodaje Karol Patynowski, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.   

Stanley Black & Decker jest amerykańskim producentem narzędzi i systemów przechowywania dla majsterkowiczów i profesjonalistów na całym świecie. Biuro i centrum finansowo-księgowe firmy działa w stolicy od 12 lat, zatrudniając ok. 260 specjalistów.

Realizacja Proximo rozpoczęła się w czerwcu 2014 r. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na maj br. Biurowiec zaoferuje 28 385 mkw. powierzchni rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajdujące się na parterze oraz 1. piętrze budynku. Do dyspozycji najemców oddane zostanie 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu. Z kolei z myślą o rowerzystach zaplanowano stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Budynek Proximo posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie very good. Projekt architektoniczny budynku powstał dzięki współpracy Hines z pracowniami: brytyjską firmą Rolfe Judd oraz włoskim biurem Pininfarina. Generalnym wykonawcą biurowca jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK SA.
 


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz