Giant

Dwa biurowce w Bukareszcie w rękach GTC

Premium Point
Premium Plaza
Firma GTC wzbogaciła swoje portfolio nieruchomości o dwa biurowce znajdujące się w biznesowej dzielnicy Bukaresztu.

Firma GTC wzbogaciła swoje portfolio nieruchomości o dwa biurowce znajdujące się w biznesowej dzielnicy Bukaresztu – Premium Plaza i Premium Point – oferujące łącznie 15 000 mkw. powierzchni biurowej. Pozyskanie dwóch budynków biurowych tej klasy bezsprzecznie umocni pozycję GTC jako lidera rynku powierzchni biurowych w Bukareszcie. Obie nieruchomości są usytuowane w samym sercu bukaresztańskiej dzielnicy biznesowej. Te udogodnienia, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i usprawnionym wachlarzem usług dla najemców, gwarantują szybki wzrost stopnia komercjalizacji inwestycji – komentuje Thomas Kurzmann, prezes GTC. Sprzedawcy obu nieruchomości w trakcie transakcji doradzała firma Colliers International.

Powstały pod koniec 2008 r. Premium Plaza posiada 15 poziomów powierzchni biurowych. Do dyspozycji najemców oddano 3-poziomowy podziemny parking z 85 miejscami postojowymi. Oferuje 8600 mkw., z czego 86 proc. jest już wynajęte. Z kolei Premium Point, który został otwarty w 2009 r., dostarcza 6400 mkw. powierzchni biurowej rozlokowanej na 9 piętrach. W inwestycji znajdują się 72 miejsca parkingowe na 3-piętrowym podziemnym parkingu. Poziom komercjalizacji biurowca wynosi 74 proc. – w obiekcie swoje siedziby mają takie firmy, jak Franklin Templeton, Thomson Reuters, Autodesk i HBO.

Zakup Premium Point i Premium Plazy powiększyło portfolio GTC do 37 obiektów i przeszło 665 000 mkw. zarządzanej powierzchni użytkowej. Było to kolejne istotne wydarzenie po przejęciu Duna Tower w Budapeszcie i Pixela w Poznaniu, a także zakończeniu realzacji biurowca Fortyone w Belgradzie pod koniec 2015 r. W br. portfolio GTC powiększy się o już prawie ukończony University Business Park w Łodzi i drugi etap Fortyone w Belgradzie.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz