Giant

GTC znów na zakupach

Sterlinga Business Center
Centrum Biurowe Neptun
GTC nabyło w Polsce dwa obiekty biurowe – gdański biurowiec Neptun Office Center oraz łódzki biurowiec Sterlinga Business Center – oferujące łącznie 30 000 mkw. powierzchni biurowej.

GTC nabyło w Polsce dwa obiekty biurowe oferujące łącznie 30 000 mkw. powierzchni. Pierwszym z nich jest gdański Neptun Office Center, którego poziom komercjalizacji wynosi 73 proc., natomiast drugim – łódzki Sterlinga Business Center, wynajęty w 94 proc. Średni ważony okres najmu w obu biurowcach wynosi od 3 do 5 lat, a łączna dostępna powierzchnia do wynajęcia w obiektach to ok. 5000 mkw., co zabezpiecza stały przychód i pozwala na wzrost potencjału przepływów pieniężnych i wartości nieruchomości.

 

Z każdym kolejnym rokiem wrasta popyt na nowoczesne przestrzenie biurowe w miastach regionalnych Polski, co zresztą potwierdza rekordowa liczba transakcji najmu w 2015 r. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że nasze regionalne portfolio powiększyło się o takie budynki jak Neptun Office Center i Sterlinga Business Center, które oferują najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałej lokalizacji – powiedział Jacek Wachowicz, Chief Investment Officer, GTC.

 

Obecność na większości regionalnych rynków biurowych w Polsce pozwala nam na uczestnictwo w rozwoju ich potencjału inwestycyjnego. Zarówno Neptun Office Center jak i Sterlinga Business Center będą przyczyniać się do wzrostu naszych przychodów, kreowania wartości Spółki, a także wzmocnienia jej aktywności na dynamicznie rosnących rynkach regionalnych. Nowe zakupy doskonale wpisują się w naszą strategię inwestycyjną i postrzeganie rynku – dodał Thomas Kurzmann, prezes GTC.

 

Neptun Office Center jest wieżowcem biurowym oferującym 16 082 mkw. powierzchni biurowej. Przeszklona fasada biurowca dostarcza mnóstwo światła dziennego oraz zapewnia widok na miasto, Morze Bałtyckie i port handlowy.

 

Sterlinga Business Center znajduje się w centrum Łodzi. Budynek dostarcza 13 895 mkw. powierzchni najmu rozlokowanej na 9 piętrach. W biurowcu znajduje się 2-kondygnacyjny podziemny parking z 203 miejscami.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz