Giant

HB Reavis sprzedaje warszawski biurowiec

HB Reavis sprzedała zrealizowany przez siebie kompleks biurowy Konstruktorska Business Center w Warszawie
Nabywcą Konstruktorska Business Center jest Golden Star Estate B.V.
Grupa HB Reavis sprzedała zrealizowany przez siebie kompleks biurowy Konstruktorska Business Center w Warszawie na rzecz firmy inwestycyjnej Golden Star Estate B.V. To pierwsza transakcja sprzedaży ukończonej inwestycji HB Reavis na polskim rynku.

Sprzedaż Konstruktorska Business Center pokazuje, że inwestorzy nie tylko nadal cenią Mokotów jako lokalizację biznesową, ale też dostrzegają jej potencjał na przyszłość. Bliskość lotniska, stały rozwój udogodnień dla pracowników, a także realizowane w okolicy usprawnienia komunikacyjne – to wszystko sprawia, że największa dzielnica biznesowa w Polsce jeszcze przez lata pozostanie atrakcyjną lokalizacją dla wielu firm – dodaje Stanislav Frnka, prezes HB Reavis Polska.

 

Konstruktorska Business Center to kompleks biurowy zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. Oferuje on 49 500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Ten 7-kondygnacyjny budynek charakteryzuje m.in. największą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powierzchnią typowego piętra, która zapewnia najemcom elastyczność w aranżowaniu przestrzeni pracy. Konstruktorska Business Center jest w całości wynajęta przez różne firmy i instytucje, w tym m.in.: Procter & Gamble, PZU, Otis oraz Heineken.

 

Konstruktorska Business Center to pierwszy budynek, który zrealizowaliśmy w Warszawie – został oddany do użytku w 2013 roku. Jego sprzedaż, stanowiąca ostatni etap procesu inwestycyjnego, dowodzi, że nasze inwestycje biurowe są atrakcyjne nie tylko dla najemców, ale również inwestorów, którzy wykazują stałe zainteresowanie pierwszorzędnymi nieruchomościami w Polsce. Niezwykle doceniamy podejście inwestycyjne Golden Star Estate i cieszymy się, że udało nam się porozumieć – komentuje Marian Herman, dyrektor finansowy HB Reavis.

 

W transakcji doradzały: Greenberg Traurig na rzecz HB Reavis oraz Marcin Rogala z kancelarii prawnej SRC w imieniu Golden Star Estate. Sprzedaż kompleksu biurowego Konstruktorska Business Center w Warszawie to pierwsza transakcja sprzedaży ukończonej inwestycji HB Reavis na polskim rynku oraz jak na razie największa sprzedaż obiektu biurowego w Polsce w tym roku.

 

Konstruktorska Business Center to kolejny najwyższej klasy budynek, który zakupiliśmy do naszego międzynarodowego portfela wysokodochodowych nieruchomości. Wraz z innymi obiektami, które już posiadamy i którymi z powodzeniem zarządzamy w Warszawie, nabycie Konstruktorska Business Center to część strategii biznesowej zakładającej wzmacnianie naszej pozycji na stołecznym rynku – powiedział Gal Peleg, prezes Golden Star Estate.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz